Płyta Crab Invasion już dostępna


2013.12.08

opublikował:

Płyta Crab Invasion już dostępna

Do sprzedaży trafił debiutancki album Crab Invasion zatytułowany „Trespass”. Longplay można kupić za pośrednictwem iTunes, można go także odsłuchać w Deezer.

Debiutancki album Crab Invasion „Trespass”, wyprodukowany został przez zespół i Remka Zawadzkiego (m.in. Afro Kolektyw, DagaDana, Emma Dax, Newest Zealand, Rita Pax), oparty został na koncepcji muzycznego kalejdoskopu. Funkcję wielobarwnych kształtów przejmują tu odniesienia do różnorodnych, często odległych od siebie, gatunków muzyki rozrywkowej. Od głębokiej fascynacji muzyką lat 70 (zarówno funkiem, soulem, disco, jak i rockiem progresywnym, fusion i rockiem psychodelicznym) po współczesną muzykę klubową i house z lat 90.

Otwartość i międzygatunkowość była kluczem i głównym założeniem od początków prac nad płytą sięgających jesieni 2012 roku. Teksty podobnie jak muzyka odnoszą się do wychodzenia poza strefę komfortu i własnych przyzwyczajeń.

Crab Invasion zagrali w ubiegłym roku na festiwalach Heineken Open`er Festival i Męskim Graniu, zwyciężył również w konkursie organizowanym przez portal T-Mobile Music „Zrób Głośniej przed OFF Festival”, którego stawką był występ na Scenie Leśnej T-Mobile podczas katowickiej imprezy. Przez jurorów eliminacji formacja została okrzyknięta „najlepszym polskim zespołem rockowym bez płyty”. Jak dotąd „Kraby” mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EP-kę „Extend Your Life” (2010) i single „Lesson 01/ Margin of Order” (2011), „Caps” (2012) oraz „Dart” (2013), które wielokrotnie pojawiały się w rocznych blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów.

Polecane

Share This