Płyta „Klenczon Legenda” + DVD z filmem

Dziś premiera wyjątkowego wydawnictwa. Sprawdź szczegóły!


2012.11.16

opublikował:

Płyta „Klenczon Legenda” + DVD z filmem

W tym roku przypadka 70. rocznica urodzin Krzysztofa Klenczona – legendy polskiego bigbitu i rocka przełomu lat 60. i 70. Ten trochę zapomniany dziś kompozytor, wokalista i gitarzysta, uważany jest za jednego z najwybitniejszych artystów polskiej muzyki rozrywkowej w dziejach. Nazywany „polskim Johnem Lennonem”, w trakcie swej kariery skomponował kilkaset piosenek i wylansował kilkanaście wciąż granych przez radia przebojów, w tym największe hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron m.in Kwiaty we włosach, Historia jednej znajomości, Port, 10 w skali Beauforta, Matura itd.

Z okazji 70 rocznicy urodzin Artysty już w listopadzie premierę będzie miała płyta „Klenczon Legenda” z udziałem cenionych polskich artystów. Na płycie znajdą się piosenki Krzysztofa Klenczona z okresu Czerwonych Gitar, Trzech Koron, jak i z ostatniej solowej płyty „The Show Never Ends”, którą Artysta nagrał w Stanach Zjednoczonych. Utwory w nowych, współczesnych aranżacjach zaśpiewają takie gwiazdy polskiej sceny jak: Stanisław Soyka, Maciek Maleńczuk, Robert Gawliński (Wilki), Maciej Balcar (Dżem), Muniek Staszczyk (T.Love), Kasia Kowalska, Tymon Tymański (Kury, Miłość), Jacek „Budyń” Szymkiewicz (Pogodno), Adam Krylik, The Calog. Album objęty jest honorowym patronatem Alicji Klenczon, żony Krzysztofa.

Dodatkowo wydawnictwo wzbogacają 2 nieznane, oryginalne, domowe, nie publikowane nagrania Krzysztofa Klenczona.

Poligrafia albumu „Klenczon Legenda” została stworzona z wykorzystaniem niepublikowanych dotąd, unikalnych fotografii pochodzących z prywatnych zbiorów żony oraz przyjaciół artysty. We wkładce płyty znajdzie się również tekst – wspomnienie o Krzysztofie autorstwa Janusza Kondratowicza i Franciszka Walickiego.

Do wydawnictwa dołączone zostanie dvd z filmem z prywatnych archiwów rodziny Krzysztofa, wypowiedzi polskich artystów o Krzysztofie Klenczonie, prezentacja zdjęć.

Na płycie wykorzystano jedyną gitarę jaka pozostała i jednocześnie ulubioną gitarę Kleczona – Gibsona Les Paul, rocznik 1968. Instrument na potrzeby wydawnictwa został specjalnie wypożyczony z Muzeum Klenczona w Szczytnie i na nowo przygotowany do projektu. Przez lata nieużywany, teraz ponownie zagra swym charakterystycznym, przenikliwym brzmieniem znane wszystkim Polakom harmonie i motywy.

W nagraniach płyty udział wzięli: Kuba Jabłoński na perkusji, Marcin Barycki na gitarach, Michał Grott na basie, Sebastian Stanny na saksofonie, Jan Gałach – skrzypce. Za produkcję płyty odpowiada Marcin Barycki, a za mix i mastering Tomek Bonarowski. Mastering płyty Grzegorz Piwkowski. Nagrań dokonano w studiach: Sound and More/MusicShop/Studio „B” Woobie Doobie Studios/ Runowski Studio.

Album ukaże się nakładem wydawnictwa Music Shop Management. Dystrybucja: Universal Music Polska.

Polecane