Płyta Kultu z Pol’and’Rock Festival pokryła się platyną

Wielki sukces Kazika i spółki


2020.12.20

opublikował:

Płyta Kultu z Pol’and’Rock Festival pokryła się platyną

Foto: L. Widziszowski

Jeden z największych i najbardziej niezwykłych koncertów w historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata – taki był występ grupy Kult, który nastąpił niemal na samo zakończenie jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival (dawniej: Przystanek Woodstock), w sierpniu 2019 roku.

Niezwykłe emocje i momenty tego występu zamknięto w specjalnym wydawnictwie, będącym efektem współpracy wytwórni S.P. Records oraz firmy Złoty Melon, która odpowiada za płyty koncertowe z Pol’and’Rock Festival.

SPRAWDŹ TAKŻE: Różal pokazuje płytę Kultu i drwi z lidera Bayer Full

Fani Kultu wybierać mogli pomiędzy boxem (dwupłytowy album CD wraz z DVD) oraz wydawnictwem winylowym, które ukazało się w czterech wersjach kolorystycznych i które, jako edycja limitowana, szybko zniknęło ze sklepowych półek.

Przedsprzedaż wydawnictwa ruszyła 9 października, a oficjalna premiera nastąpiła 6 listopada. 3 grudnia płyta osiągnęła status złotej, a od 17 grudnia ma status płyty platynowej, wciąż utrzymując się w czołówce najchętniej wybieranych pozycji muzycznych.

Box, na który składają się 2 płyty CD i 1 DVD, wciąż pozostaje w sprzedaży – jest dostępny w SiemaShopie, internetowym sklepie wytwórni S.P. Records, a także w dobrych sklepach muzycznych.

Na płytę składają się największe przeboje Kultu, uwielbiane przez całe pokolenia słuchaczy – m.in. „Baranek”, „Polska”, „Arahja” czy „Gdy nie ma dzieci”. Muzycy zagrali także nowsze numery, jak „Prosto” czy „Wstyd”.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Jest to już druga, moja batalia prawna wygrana z Jackiem Kurskim i TVP – pisze Skiba.

Opublikowany przez cgm Sobota, 19 grudnia 2020

Polecane

Share This