Co z płytą Mos Defa? W sieci kolejny utwór-niespodzianka


2016.06.07

opublikował:

Co z płytą Mos Defa? W sieci kolejny utwór-niespodzianka

Wygląda na to, że raper, działający od jakiegoś czasu pod pseudonimem Yasiin Bey, rozpoczął cykl nowych utworów. Czy zwiastują one jakiś większy projekt?

Za kilka dni, 9 czerwca, minie siedem lat od wydania ostatniego albumu Mos Defa, docenionego przez dziennikarzy „The Ecstatic” (dostępny poniżej w TIDAL). Nowojorskiemu raperowi nie spieszy się jednak do premiery nowego materiału. Pogłoski na temat kolejnego krążka powracają jednak co jakiś czas. Ostatnio mówi się o 2016 roku jako tym, w którym Yasiin Bey wyda swoją ostatnią płytę i ostatecznie rozstanie się z przemysłem rozrywkowym.

Ostatnie miesiące nie wskazywały jednak na to, by raperowi robota paliła się w rękach. Przeciwnie, uwikłał się w kłopoty prawne. Gdy w styczniu chciał wylecieć z Republiki Południowej Afryki, gdzie od kilku lat mieszka, okazało się, że przebywa w tym kraju nielegalnie.

Coś ruszyło dopiero w maju, gdy do sieci trafił „N.A.W.”. Teraz dostępne jest kolejne nagranie, „Tall Sleeves”. Oba kawałki wydane są pod szyldem „Dec. 99th”. Amerykańscy dziennikarze już podejrzewają, że to seria, w której będą publikowane w sieci nowe utwory rapera. Miejmy nadzieję. Choć jeszcze bardziej liczymy na pełnoprawny album.

 

 

Polecane

Share This