Płyta Sunday Pagans już w sklepach i w sieci


2014.01.21

opublikował:

Płyta Sunday Pagans już w sklepach i w sieci

Album Sunday Pagans jest pierwszym wydawnictwem labelu Karrot Kommando w 2014 roku. Debiut grupy zawiera dziesięć kompozycji ludowych, które zespół poznał dzięki działalności taki artystów jak Jacek Ozimek, Tatiana Sopiłka czy Weronika Grozdew-Kołacińska. Co ciekawe, płytę nagrano w Węsiorach, czerpiąc energię z tajemniczych kamiennych kręgów i kopców zbudowanych tam na początku naszej ery przez Gotów. Realizatorem nagrań był Jacek Stromski (ex-Apteka, ex-Kury, ex-Miłość), produkcją i miksem zajął się Borys Kossakowski, a mastering wykonał Marcin Cichy z duetu Skalpel (Ninja Tune). Okładkę zaprojektowała Anna Shu Szuchiewicz.

Grupa powstała w wyniku połączenia sił wokalnego tria Poghanky i Sunday Arkestra. Opierając się na tradycji wielogłosowych pieśni słowiańskich (m.in. ukraińskich, bułgarskich i rosyjskich) Sunday Pagans budują zupełnie nowe opowieści, w których prastare podania przeplatają się z nowoczesnymi aranżacjami. Zespół korzysta z oryginalnych kompozycji ludowych, jednocześnie flirtując z muzyką dub, drum`n`bass, electro, witch house, shoegaze czy ambient.

Sunday Pagans chętnie improwizują na scenie – dzięki temu wykonywane przez nich stare pieśni mogą pełnić rolę transowych obrzędów. Jak twierdzą członkowie zespołu: Sunday Pagans nie ustaje w poszukiwaniach nowych form wyrazu dla języka duszy zakorzenionego głęboko w podświadomości, przestrzeni dla zapomnianych rytuałów i symboli. Archetypy i symbole zawarte w tradycyjnych przekazach są zaskakująco aktualne i doskonale prezentują się w przygotowanym przez nas, nowoczesnym anturażu. Zespół składa się z muzyków znanych w środowisku trójmiejskiej alternatywy. Są to wokalistki Anna Shu Szuchiewicz (Space Sugar) i Zuza Ostrowska, klawiszowiec i saksofonista Borys Kossakowski (Towary Zastępcze, Sunday Duo, LiPaLi Akustycznie), basista Michał Goran Miegoń (Kiev Office, The Shipyard), perkusista Jacek Prościński (Bubble Chamber, Rozumu Bękart) oraz dubmaster Janek Mróz (drewnofromlas, Enchantia).

Polecane

Share This