P!nk prezentuje nowy protest song


2022.07.17

opublikował:

P!nk prezentuje nowy protest song

fot. P. Tarasewicz

Ceniona przez krytyków piosenkarka i autorka tekstów, międzynarodowa supergwiazda P!nk wydała właśnie nowy utwór-protest zatytułowany „Irrelevant”. To pierwsza współpraca między P!nk a Ianem Fitchukiem, z którym artystka napisała piosenkę.

P!nk komentuje wydawnictwo: – Jako nieustraszona kobieta z opinią, staje się to bardzo męczące, gdy jedyną ripostą jest powiedzenie mi, jak bardzo mój głos jest nieistotny. Jestem istotna, ponieważ istnieję i ponieważ jestem człowiekiem. Nikt nie jest bez znaczenia. I nikt nie może odebrać mi głosu.

Skupiając się na rzecznictwie wyborców, artystka wspiera organizację When We All Vote, ogłaszając, że jej dochód z „Irrelevant” trafi do ogólnokrajowej, bezpartyjnej inicjatywy głosowania stworzonej przez Michelle Obamę. Grupa, której misją jest zmiana kultury wokół procesu głosowania w Stanach Zjednoczonych, stara się zwiększyć udział w każdym cyklu wyborczym, pomagając zniwelować różnice rasowe i wiekowe. Do tej pory wyedukowano ponad 100 milionów ludzi na temat procesu głosowania, co zaowocowało zwiększoną rejestracją wyborców. Wezwanie do oporu jest kontynuowane w „Irrelevant”, którym P!nk zachęca fanów do podjęcia działań i obrony własnych praw.

Od czasu swojego debiutu w 2000 roku, P!nk wydała osiem albumów studyjnych i jeden album z największymi przebojami, sprzedała ponad 60 milionów płyt na całym świecie, miała 15 singli w pierwszej dziesiątce na liście Billboard Hot 100 (w tym cztery na 1. miejscu) i wyprzedała areny na całym świecie. Ponadto jest laureatką trzech nagród Grammy (21 nominacji), nagrody Daytime Emmy, siedmiu nagród MTV Video Music Awards (w tym zdobywczynią nagrody Vanguard Award 2017), dwóch nagród MTV Europe, dwóch nagród People’s Choice Awards; została uznana za Kobietę Roku 2013 Billboardu, a ostatnio otrzymała gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd oraz nagrodę Brit za Wybitny wkład w muzykę (będąc pierwszą międzynarodową artystką, która otrzymała to wyróżnienie). W maju została także laureatką nagrody Billboard Music Award.

Jej ostatni album studyjny, „Hurts 2B Human” stał się jej trzecim albumem z rzędu, który zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard 200 Chart, a także na 1. miejscu w ośmiu innych krajach. Pierwszy singiel „Walk Me Home” plasuje P!nk na 10. miejscu na liście Billboard’s Adult Pop Airplay i zwiększa jej rekord w tym formacie wśród wszystkich solowych wykonawców. Utwór, wraz z „Can We Pretend”, zdobył jej szósty i siódmy #1 na liście Billboard’s Dance Club Songs Chart.

W 2020 roku P!nk wydała „Cover Me In Sunshine”, duet ze swoją córką Willow Sage Hart. W tym samym roku ukazał się jej dokument „P!nk: All I Know So Far”, który spotkał się z uznaniem krytyków, a także jej projekt muzyczny „All I Know”.

Polecane

Share This