Podwójna premiera Metalliki. Nowe wydawnictwo już w sierpniu


2020.07.16

opublikował:

Podwójna premiera Metalliki. Nowe wydawnictwo już w sierpniu

fot. Anton Corbijn

Muzycy Metalliki deklarowali, że w trakcie lockdownu pracują nad nowym materiałem. Czy zdalne sesje faktycznie przełożą się na coś, co da podwaliny ich kolejnej płycie, tego jeszcze nie wiemy. Mamy za to dobre wieści – już 28 sierpnia do sklepów trafi „S&M2”, czyli kolejny owoc współpracy kwartetu oraz orkiestry San Francisco Symphony. „S&M2” będzie zapisem zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019, które odbyły się w San Francisco Chase Center. W sieci pojawiły się dwa single – „All Within My Hands” oraz nieśmiertelne „Nothing Else Matters”

Wspólne występy Metalliki i orkiestry symfonicznej z San Francisco z 6 i 8 września 2019 były historyczne na wielu poziomach: było to nie tylko wielkie otwarcie Chase Center w SF, ale także pierwsze spotkanie zespołu z Symphony od 1999 roku, jak również pierwsze w historii wykonanie nowych utworów Metalliki nagranych po wydaniu pierwszej części „S&M” (przypominamy – album nagrodzono Grammy) w symfonicznych aranżacjach.

Na wyprzedanych występach pojawiło się 40 tys. fanów z niemal 70 krajów, jak również przedstawiciele mediów. Na łamach „Rolling Stone” zachwycano się: „Ta grupa potwierdziła, że nie ma rzeczy niemożliwych”. „Variety” odnotowało atmosferę „buzującą z podekscytowania”, a „Mercury News” zanotowało, że „to będzie koncert, o którym fani będą opowiadali przez kolejne dekady”. Consequence of Sound doceniło Metallikę za ich muzyczną potęgę.

Sprawdź też: Metallica publikuje całe koncerty, by zachęcić do pozostania w domach

Od 28 sierpnia każdy będzie mógł doświadczyć „S&M2” w domowym zaciszu. Wydawnictwo będzie dostępne w rozmaitych formatach, w tym 4LP, 2CD, DVD i Blu-ray oraz limitowanym boksie kolorowych 4LP + 2CD + Blu-ray z nutami, kostkami do gitary oraz plakatem (między innymi!).

„S&M2” to przełomowe wydawnictwo w dorobku Metalliki, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym. Za produkcję odpowiadają Greg Fidelman, James Hetfield oraz Lars Ulrich. Słynna orkiestra symfoniczna wystąpiła pod batutą Edwina Outwatera, kierowana przez legendarnego muzycznego dyrektora Michaela Tilsona. Za montaż odpowiada Joe Hutching („Through The Never”). W porównaniu z wersją, która była wyświetlana w kinach w październiku 2019, audio i wizuale zostały przeniesione na zupełnie nowy poziom.

Polecane

Share This