Podziel się Posiłkiem w Zielonej Górze


2010.08.21

opublikował:

Podziel się Posiłkiem w Zielonej Górze

Wystarczy, że przyjdą na Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem i wezmą udział w zbiórce żywności organizowanej tuż przed koncertem. Przekazane produkty będą symbolicznym biletem wstępu na imprezę oraz wielkim darem serca dla potrzebujących dzieci.

Prezydent Miasta Janusz Kubicki zaprasza na Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem,

który wystartuje 21 sierpnia, o godzinie 20.00 na parkingu Centrum Rekreacyjno – Sportowego, przy ul. Sulechowskiej. To wielkie wydarzenie muzyczne będzie prawdziwą gratką dla miłośników dobrej muzyki, gdyż na scenie wystąpią m.in. takie zespoły jak Feel, Big Cyc, Volver oraz znane gwiazdy – Lou Bega, Kasia Cerekwicka, Stachursky, Patrycja Markowska, Łukasz Zagrobelny, Natalia Lesz i Romek Lasota. Imprezę poprowadzi Krystyna Czubówna, Halinka Młynkowa, Agnieszka Popielewicz, Maciej Dowbor, Krzysztof Ibisz oraz Maciej Rock.

Całe wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo w Telewizji POLSAT.

W czasie imprezy wolontariusze Banków Żywności będą zbierali produkty z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak olej, konserwy, dania gotowe, ryż, soki, dżemy itp. W zbiórkę jako wolontariusze zaangażują się również zielonogórscy żużlowcy i kabareciarze, by pokazać mieszkańcom jak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

Program Podziel się Posiłkiem, realizowany przez firmę Danone, Fundację POLSAT oraz Banki Żywności – Partnera Strategicznego, już po raz ósmy pomaga niedożywionym dzieciom. Do tej pory udało się przekazać 9 milionów posiłków najbardziej potrzebującym. W tym roku celem

jest kolejny milion. Od sierpnia do października każdy z nas będzie mógł podzielić się posiłkiem, kupując w sklepie jogurty Danone oznaczone talerzykiem PsP. Część zysków ze sprzedaży tych produktów firma Danone przeznaczy na dożywianie polskich dzieci.

„Bądź zmianą, jaką chcesz aby powstała na świecie”. Realizując na co dzień te słowa Mahatmy Gandhiego, mamy szansę jako społeczeństwo wykluczyć głód z życia naszych dzieci. Program Podziel się Posiłkiem jest drogą, która prowadzi do tego celu. –  Krystyna Czubówna, ambasador Fundacji POLSAT.

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na potrzeby dzieci niedożywionych,

które ucierpiały w czasie powodzi. Przekazując dla nich żywność zebraną w trakcie Koncertu, chcemy dać im wiarę w to, że są ludzie, dla których ich los nie jest obojętny. Podziel się posiłkiem, podziel się sobą! –  Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju.

Z jednej strony stykamy się z problemem niedożywionych dzieci, a z drugiej – mamy świadomość, że wiele żywności w Polsce się marnuje. Działania takie jak Program Podziel się Posiłkiem uczą Polaków odpowiedzialności za racjonalne korzystanie z żywności. Dzięki indywidualnemu zaangażowaniu się w Program, Polacy mają szansę spojrzenia na żywność w nowym kontekście

i uświadomienia sobie znaczenia codziennych wyborów związanych z korzystaniem z produktów spożywczych.– mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Czuję dumę, że nasze miasto może gościć Program Podziel się Posiłkiem, który od lat wspiera i pomaga polskim dzieciom. Szczególnie bliska jest mi tegoroczna idea zbiórki żywności na rzecz dzieci, których rodziny ucierpiały w czasie powodzi. Osobiście zaangażuję się w tę zbiórkę i zachęcam do tego wszystkich zielonogórzan – Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Patronat medialny Programu Podziel się Posiłkiem w tym roku objęli: Telewizja POLSAT, RMF FM oraz „Tina”.

Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdą Państwo na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl. Zachęcamy także do wsparcia Programu na stronie: www.facebook.com/podzielsieposilkiem.

Polecane

Share This