Pokaz filmu „Axion” przed koncertami Archive w Polsce


2015.03.16

opublikował:

Pokaz filmu „Axion” przed koncertami Archive w Polsce

W związku ze zbliżającą się trasą formacji Archive mamy przyjemność ogłosić, że tuż przed koncertami grupy zostanie wyemitowany film „Axiom”! Zespół Archive zagra w Polsce cztery koncerty: 26 marca w krakowskim Teatrze Łaźnia, 27 marca na warszawskim Torwarze, 28 marca w B90 w Gdańsku (koncert wyprzedany) oraz 29 marca w poznańskiej Hali nr 2 MTP. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na występy w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. 30 marca Archive zagrają koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (specjalny kameralny koncert dla 150 widzów).

Krótkometrażowy obraz „Axiom” został nakręcony przez członków zespołu we współpracy z hiszpańskim kolektywem NYSU. Film podzielony jest na siedem rozdziałów, każdy z nich odpowiada jednemu utworowi pochodzącemu z płyty o tej samej nazwie („Distorted Angels”, „Axiom”,”Baptism”, „Transmission Data Terminate”, „The Noise of Flames Crashing”, „Shiver” i”Axiom (Reprise)”). „Axiom” to miasto leżące na bezludnej wyspie, otoczonej wzburzonym morzem. Przed niebezpieczeństwem i złem płynącym ze świata zewnętrznego chroni je wielki dzwon oraz jego echo.

Jak dodaje dyrektor NYSU Jesus Hernandez: Zespół Archive nagrał fantastyczny materiał, który posłużył jako scenariusz do filmu. Nasza rola sprowadziła się do stworzenia wizualnego tła dla muzyki. Był to najbardziej ekscytujący projekt w jakim brałem udział.

Polecane

Share This