„Pokazać ludziom, że nie należy się bać hip-hopu” – Ten Typ Mes o Albo Inaczej


2015.02.24

opublikował:

„Pokazać ludziom, że nie należy się bać hip-hopu” – Ten Typ Mes o Albo Inaczej

W najbliższych dniach w sieci pojawi się nowy teledysk promujący płytę projektu Albo Inaczej. Na nowe przedsięwzięcie wytwórni Alkopoligamia.com złożą się hiphopowe klasyki zinterpretowane m.in. przez Krystynę Prońko, Zbigniewa Wodeckiego czy Andrzeja Dąbrowskiego. Płyta ma się ukazać wiosną. Ojcem tego projektu i producentem wykonawczym jest Witold Michalak, czyli trzeci z nas – mówi Krzysztofowi Kopczyńskiemu Stasiak, jeden z trzech – obok wspomnianego Witolda Michalaka i Tego Typa Mesa – współwłaścicieli Alkopoligamii. Witek jest ojcem tej płyty i głównie on zajmuje się ogarnianiem, my robimy jakieś dodatki do tego albumu. Wspomagamy go w tej produkcji – tłumaczy zaangażowanie swoje i Mesa Stasiak.

Co znajdzie się na płycie Albo Inaczej? Stasiak: Klasyczne utwory hiphopowe. To nie mogą być utwory z 2011 roku. To klasyczne utwory, które mają dla nas jakiś walor sentymentalny. To jest klucz, według którego wybieramy utwory. Jeśli chodzi o artystów – wybieramy wielkich. Duże postacie, które sami cenimy. Ten Typ Mes mówi o idei przyświecającej realizacji płyty: Bardzo zależy nam na tym, żeby pokazać, jakie dziwne rzeczy można śpiewać, że można śpiewać też hip-hop czy piosenki, które mają inny zakres tematyczny. To jest nasz pomysł, żeby pokazać ludziom, że nie należy się bać hip-hopu.

Zobaczcie wywiad, którego Ten Typ Mes i Stasiak udzielili Krzysztofowi Kopczyńskiemu z Telewizji Politechniki Wrocławskiej Styk.

Polecane

Share This