Grad wyróżnień Eda Sheerana


2018.08.13

opublikował:

Grad wyróżnień Eda Sheerana

foto: P. Tarasewicz

Ed Sheeran przyjeżdżając do Polski zastał nie tylko komplety publiczności na obu koncertach na PGE Narodowym, ale również grad wyróżnień. Brytyjczyk odebrał przyznane przez ZPAV złote, platynowe i diamentowe płyty. Najcenniejszym sprzedażowym wyróżnieniem uhonorowano go za sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy albumu „÷ (Divide)” artysta odebrał również diamenty za single „Shape Of You” (podwójnie diamentowa płyta) oraz „Perfect”. Dodatkowo przyznano mu platyny za „Castle on the Hill”, „Galway Girl” (w obu przypadkach potrójne platyny) i „Happier”. Na deser zostają złote wyróżnienia dla utworów „Dive”, „Nancy Mulligan”, „What Do I Know?”, „Supermarket Flowers”, „How Would You Feel (Paean)”, „New Man”, „Barcelona”.

„÷ (Divide)” było w ubiegłym roku drugim najchętniej kupowanym wydawnictwem muzycznym w Polsce, ustępując jedynie „Egzotyce” Quebonafide. Na tej stronie znajdziecie roczne zestawienie OLiS obejmujące podsumowujące 2017.

O przyznaniu złotych, platynowych i diamentowych płyt za single decyduje wysokość przychodu wygenerowanego przez konkretne utwory. ZPAV wyjaśnia: – Wyróżnienia dla singli cyfrowych przyznawane są wg udokumentowanej sumy wartości przychodu z tytułu pojedyncze nagranie audio (download) , muzyka w tle (ringback tone), dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones), oraz przychodu przypisanego z tytułu streamingu do danego utworu. Kwalifikowane są single, których premiera odbyła się od 1 stycznia 2015 roku. Złotą płytę otrzymuje się za przekroczenie 20 tysięcy, platynową za 40 tysięcy, a diamentową za 200 tysięcy złotych.

 

 

Ed Sheeran – skromny chłopak z niewielkimi wymaganiami

Koncerty gwiazd to dla organizatorów wyzwanie nie tylko organizacyjne, ale także obowiązek sprostania nieraz bardzo oryginalnym zachciankom gwiazd. Ed Sheeran dał się poznać jako wyjątkowo skromny artysta, bowiem artysta poprosił, by do jego garderoby dostarczono jedynie miód i napoje – sześciopaki zwykłej i dietetycznej Coca-Coli, a także pomarańczowej Fanty i Sprite’a. Artysta potrzebuje ponadto napojów owocowych Robinsons Squash. Napoje Robinsons Squash oraz wybrany przez Sheerana miód nie są dostępne w Polsce, niemniej ich sprowadzenie nie było dla organizatorów trudne. Według WP.pl zakupy dla Eda Sheerana kosztowały zaledwie 57 funtów, czyli ok. 270 zł.

Polecane

Share This