Polacy na Sziget Festival


2013.07.11

opublikował:

Polacy na Sziget Festival

Sziget Festival bez wątpienia jest imprezą wyjątkową. W ciągu tygodnia na 60 scenach odbywają się koncerty, które ściągają łącznie ok. 400 tysięcy ludzi. Koncerty polskich wykonawców to już tradycja na Sziget Festival – grali tam już m.in. Mitch &Mitch, Robotobibok, Motion Trio oraz Ocean (obecnie OCN). W tym roku reprezentować nas będą m.in. Kapela Ze Wsi Warszawa i R.U.T.A..

“Naszej obecności na festiwalu Sziget, nie możemy nazwać inaczej, jak krokiem milowym i początkiem zupełnie nowej przygody dla zespołu. Zaczęliśmy nasz koncert dla kilku osób, a skończyliśmy grać dla pełnego namiotu, otrzymując świetne przyjęcie ze strony słuchaczy oraz organizatorów. Prosto z festiwalu udaliśmy się do studia, by zarejestrować nasz pierwszy angielskojęzyczny singel »Waterfall«. Piosenka trafiła na biurko dyrektora europejskiego oddziału firmy Warner Music Group, który automatycznie zaproponował nam kontrakt. Pewnie gdyby nie nasz koncert w Budapeszcie i pozytywna energia, którą tam otrzymaliśmy, nigdy nie nabralibyśmy takiej wiary w siebie” – nie kryją radości muzycy formacji OCN.

O sile i niepowtarzalności Sziget, mówi też Łukasz Gorczyca, który miał okazję zagrać na niej dwukrotnie: “Na pewno sama impreza jest wyjątkowa. Kilkanaście czy kilkadziesiąt różnych scen, wszystkie gatunki muzyki, cała masa przyjaznych ludzi i wspaniała atmosfera. Uważam, że każdy przynajmniej raz w życiu powinien zaliczyć ten festiwal”.

W tym roku polską scenę na Sziget reprezentować będą Kapela ze Wsi Warszawa oraz R.U.T.A., czyli zespoły promujące w naszym kraju brzmienia etno, folk i muzyki świata, a także formacja Tsigunz Fanfara Avantura, łącząca sztukę Wschodu i Zachodu. Dla Kapeli to już druga wizyta w Budapeszcie

“Dlaczego warto tu przyjechać? Ponieważ to jeden z największych i najbardziej cenionych (nagrodzony wyróżnieniem European Festivals Awards 2012) festiwali muzyki i kultury w Europie, który co roku odwiedza niemal 400 tys. osób” – mówi o imprezie Katarzyna Sitko, dyrektor Instytutu Polskiego w Budapeszcie. “Poza tym Budapeszt to przepiękne miasto, które warto odwiedzić ze względu na piękną architekturę i bogatą ofertę kulturalną. Wielka atrakcją miasta są także łaźnie termalne, a dla tych, którzy lubią zabawę typowe dla Budapesztu puby ruiny, o których więcej dowiedzieć się można na stronach Sziget”.

Program tegorocznej edycji Sziget Festival, która startuje 5, a kończy 12 sierpnia, prezentuje się niezwykle bogato i imponująco – wśród headlinerów znaleźli się m.in. Blur, Nick Cave & The Bad Seeds, Skunk Anansie, Franz Ferdinand, David Guetta, Dizzee Rascal, Nero, Editors, Woodkid, Noisia, Bat For Lashes, !!!, Bad Religion, Biffy Clyro, Azealia Banks, Empire Of The Sun, Tame Impala oraz Zaz.

Sprzedaż wejściówek na festiwal prowadzi eBilet.pl.

Polecane

Share This