Polacy przegrywają z Portugalią. Smutek, wdzięczność i duma wśród muzyków


2016.07.01

opublikował:

Polacy przegrywają z Portugalią. Smutek, wdzięczność i duma wśród muzyków

Po 120 minutach gry i wyniku 1:1 Polska przegrała w rzutach karnych z Portugalią i w ćwierćfinale odpadła z piłkarskich Mistrzostw Europy. Jedynym piłkarzem, który spudłował, był Kuba Błaszczykowski.

Gdy przegląda się profile Facebookowe i Instagramowe artystów, jednym z dominujących nastrojów jest duma połączona z żalem, że ta piękna przygoda kończy się już teraz. Duma i wdzięczność.

Peja: „Pomimo przegranej gratuluję Wam chłopaki gry w turnieju Euro 2016.

Byliśmy świadkami niezapomnianych, historycznych chwil, dostarczyliście nam sporo emocji, lecz tym razem zabrakło szczęścia w meczu z drużyną, która rzutem na taśmę wyszła z grupy i to z 3 miejsca. Jak wiemy rzuty karne to zawsze loteria dlatego zarówno mecz ze Szwajcarią jak i ten dzisiejszy będziemy pamietać jeszcze bardzo długo. Dziękuje, że mogłem przeżyć to wszystko jako dorosły facet, który jak przez mgłę pamięta ostatni sukces Polaków na mundialu w Hiszpanii. Czas na refleksje i wnioski, wiem, że dacie nam jeszcze nie raz powód do radości, bo przecież jesteście naszą dumą a kolejny turniej za dwa lata. Potraktujmy to jako rozgrzewkę przed kolejnymi rozgrywkami – miejcie świadomość, iż to dzięki Wam Polska po tylu latach zaznaczyła swoją obecność w piłkarskim światku. Mogliśmy dzisiaj świętować jak nikt inny na tym świecie, musimy jednak przełknąć gorzką pigułkę, bo pozostał niedosyt w myśl zasady: „w miarę jedzenia apetyt rośnie”. Jesteście wielcy bez wyjątków, pamiętajcie- jesteśmy z Wami!!! Dziś z dumą możemy głosić- Polacy nic się nie stało! Dziękuję Wam z całego serca!”

KęKę: „Piękny mecz. Kuba Błaszczykowski świetny turniej. Nawet sobie nie wyobrażam co w tym momencie zawodnik może czuć”.

Mela Koteluk: „Gdyby trajektorię lotu piłki potraktować jako temat koncertu, ten mecz
byłby koncertem wybitnym pod względem energii i pasji! Świetna
REPREZENTACJA!”

Paluch: „Świetna gra! Historyczny wynik! Gratulacje dla całej ekipy! Dzięki za walkę Panowie!”.

Onar: „Super mecz. Mega emocje. Jebać karne, to tylko fart. DZIĘKUJEMY”.

Muchy: „Dziękujemy Panowie! Skopcie im dupy za 2 lata! Dla nas jesteście wybrańcami!”.

QueQuality: „Kuba Błaszczykowski i tak jesteś asem, dziękujemy!”.

Ewa Farna: „Niesamowicie dumna z Polaków! Kadro, byłaś świetna!”.

Doda: „>>Nieważna meta. Liczy się sam bieg…<<”

Siwers: „Kubuś nic się nie stało, zawał był blisko, mamy zajebisty zespół, dzięki któremu uwierzyłem znowu w piłkę nożną, kocham Was, półfinał był blisko…”.

Pawbeats: „To była najpiękniejsza impreza piłkarska z udziałem Polaków za mojego życia. Łezka w oku, dziękuję!”.

Łozo: „Echhh szkoda fest, zasłużyli na ten półfinał. Dziś pokazali światu, jak dobra są drużyną, respekt panowie totalny”.

 

Pezet: „Smutek. Ale dziękujemy”.

Pih: „Karne to loteria… Mamy WIELKI zespół! Do góry głowa! SEMPER FIDELIS!”.

Rasmentalism: „To i tak jest picie na wesoło. Zajebisty turniej. Dzięki panowie, Rasmentalism jak reprezentacja Polski!”.

Z kolei Piotr Zioła zamieścił wideo z koncertu Red Hot Chili Peppers, gdzie Flea – jeszcze w trakcie meczu – wspiera reprezentację Polski:

Polecane

Share This