Pol’and’Rock: do line-upu dołącza kolejna zagraniczna gwiazda

To będzie świetna edycja.


2020.02.03

opublikował:

Pol’and’Rock: do line-upu dołącza kolejna zagraniczna gwiazda

fot. Anna Migda / WOŚP

Dużo dobrego czeka nas w tym roku na Po’and’Rock Festivalu. W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że na kostrzyński festiwal zawitają While She Sleeps i King Gizzard & The Lizard Wizard, teraz WOŚP ma kolejną niespodziankę – na dużej scenie tegorocznej imprezy pojawi się znakomity amerykański Clutch.

Założony w 1991 roku zespół debiutował dwa lata później wydawnictwem „Transnational Speedway League”. Clutch ma na koncie 12 albumów, a od 2008 roku ich płyty wydawane są przez należącą do zespołu wytwórnię Weathermaker. Muzyka, którą gra wywodzący się z Germantown w stanie Maryland kwartet, to kwintesencja amerykańskiego hard rocka.

Wielowymiarowe brzmienie, sięgające po inspiracje do nostalgicznych dźwięków bluesa i amerykańskiej muzyki folkowej, które łączą z elementami przywodzącymi na myśl psychodeliczne kawałki z lat 60. ubiegłego wieku, jest przesycone poczuciem ogromnej twórczej wolności.

Kapela jest niezawodna zarówno w studio nagraniowym, jak i w trasie. Clutch cieszą się uznaniem fanów z całego świata, którzy doceniają ich pełne energii i mocy występy na żywo oraz doskonały kontakt z publicznością podczas koncertów. Kapela to prawdziwa instytucja muzyki rockowej – oprócz występów na największych festiwalach takich jak Hellfest, Graspop Metal Meeting czy Roskilde, zespół co roku pojawia się na festiwalu Earth Rocker – imprezie, której muzycy z Clutch są współorganizatorami.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.Organizatorzy festiwalu ogłosili już występy Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard.

Polecane