Pol’and’Rock Festival drastycznie zmienia line-up. Poznaliśmy pierwszą gwiazdę


2021.06.01

opublikował:

Pol’and’Rock Festival drastycznie zmienia line-up. Poznaliśmy pierwszą gwiazdę

fot. Szymon Aksienionek / WOSP

Pamiętacie ogłoszenia artystów, mających wystąpić na tegorocznym Pol’and’Rock Festivalu? Niestety, wygląda na to, że trzeba je włożyć między bajki, ponieważ z racji na pandemiczne warunki festiwal będzie wyglądał inaczej niż pierwotnie planowano. Impreza przenosi się w tym roku z Kostrzyna na lotnisko w Makowicach-Płotach i pierwszy raz w historii będzie biletowana.

Organizatorzy podkreślają, że sam festiwal nadal jest darmowy, ale – jak piszą – „w tym roku płacisz za wejściówkę, która pokrywa koszt zabezpieczenia Covid-19, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo festiwalowiczów i każdą osobę wchodzącą na teren przetestować”. To też ważne – nawet osoby, które zostały już zaszczepione, będą musiały poddawać się testom.

Nowe warunki wymusiły niestety zmiany line-upu. Zamiast anonsowanych wcześniej wykonawców na scenie pojawią się inni. Organizatorzy ujawnili pierwszą gwiazdę.

Sprawdź także: Mery Spolsky wspomina komentarze w sieci „Tak grubej osobie nie przystoi wkładać obcisłego body i świecić tyłkiem”

Nie mogło być inaczej: podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku w Makowicach-Płotach rozkwitną słoneczniki, a na scenie, tak jak w Żarach w 1997 roku – zagra kapela Dżem.

Na lotnisku Makowice-Płoty zasialiśmy słoneczniki. Pod koniec lipca rozkwitną już na dobre, a na scenie, tak samo jak podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 1997, roku zagra legendarny Dżem. Tegoroczna edycja Festiwalu będzie inna ze względu na pandemiczne obostrzenia, ale wracamy myślą do źródeł naszego letniego, muzycznego spotkania, utwierdzając się w przekonaniu, że idee Festiwalu, czyli „Miłość, Przyjaźń, Muzyka” są tak samo aktualne jak 24 lata temu.

Dżem to kapela, która zdefiniowała historię rozwoju polskiej muzyki rockowej i bluesowej. Piosenki Dżemu rozbrzmiewają z setek tysięcy gardeł na wielkich koncertach plenerowych i festiwalowych, ale też doskonale brzmią przy akompaniamencie gitary, przy blasku ogniska.

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival są w kontakcie z zaprzyjaźnionymi artystami z Polski i z zagranicy, opracowując line-up 27 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Więcej ogłoszeń artystów, którzy zaprezentują się na scenie na Lotnisku Makowice-Płoty już wkrótce – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 29-31 lipca.

Polecane

Share This