Pol’and’Rock Festival – nowe gwiazdy w line-upie kostrzyńskiej imprezy

Do rozpoczęcia festiwalu pozostały już niespełna dwa miesiące.


2019.06.11

opublikował:

Pol’and’Rock Festival – nowe gwiazdy w line-upie kostrzyńskiej imprezy

fot. WOŚP

Choć tegoroczny Pol’and’Rock Festival potrwa w dniach 1-3 sierpnia, już 31 lipca wieczorem w Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się trzy koncerty będące owocem współpracy WOSP z „Jazz Forum”, najbardziej prestiżowym i opiniotwórczym pismem jazzowym w naszym kraju. W ramach Nocy Jazzu na ASP usłyszymy docenione w przez branżę i słuchaczy formacje Atom String Quartet, Mitch & Mitch oraz Jazz Band Młynarski – Masecki.

To już trzecia Noc Jazzu na Pol’and’Rock Festival, w poprzednich latach w ramach nocnych koncertów na ASP zagrali m.in. Tomasz Chyła, Laboratorium i Bibobit.

Program Nocy Jazzu na ASP (31 lipca):

22:20 – Jazz Band Młynarski – Masecki
00:10 – Atom String Quartet
02:00 – Mitch & Mitch

Atom String Quartet

Jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Zespół ma na koncie cztery autorskie płyty, w tym dwie nagrodzone Fryderykami. Koncertuje na całym świecie.

Mitch & Mitch

Legendy za życia. Po 17 latach grania mają na koncie siedem płyt nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych, grali wszędzie, zrobili wszystko. Występowali w miejscach mieszczących 10, 100, 1000 i 10000 osób, wszędzie pozostawiając publiczność w stanie skupienia i/lub radości. Po elektroakustycznych eksperymentach z Felixem Kubinem, szalonym czasie spędzonym z niezapomnianym Zbigniewem Wodeckim, czy wyprawie do Brazylii, przyszedł czas na podbicie serc publiczności Pol’and’Rock Festival.

Jazz Band Młynarski-Masecki

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Pojawiły się też wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Kto jeszcze zagra na 25. Pol’and’Rock Festivalu?

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Parkway Drive, Black Stone Cherry, DUB FX, The Adicts, Kult, Perturbator, Decapitated, Daria Zawiałow, Happysad, Sidney Polak, Renata Przemyk, Witek Muzyk Ulicy, Cyrk Deriglasoff, Krzysztof Zalewski, Gooral, Tulia, The Casualties, Gogol Bordello czy Moskwa.

Polecane