Pol’and’Rock Festival ogłasza kolejną gwiazdę imprezy


2020.01.27

opublikował:

Pol’and’Rock Festival ogłasza kolejną gwiazdę imprezy

fot. Marcin Michoń / WOŚP

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival poinformowali o kolejnym zespole, który w tym roku pojawi się na imprezie. Będzie to pochodząca z Anglii grupa While She Sleeps.

Kapela While She Sleeps została założona w 2006 roku w położonym na północy Anglii Sheffield. Formacja jest znana z porywających, pełnych energii występów na żywo.

W 2012 muzycy wydali debiutancką płytę, „This Is the Six”, a wpływowy tygodnik Kerrang! uznał While She Sleeps za najlepszy nowy zespół, przyznając mu nagrodę w kategorii „Best British Newcomer”. W ciągu 14 letniej kariery formacja wydała 4 doskonale przyjęte przez krytyków albumy i grała na najlepszych metalowych festiwalach takich jak Download Festival, Vans Warped Tour w USA i Kanadzie, Graspop Metal Meeting, czy Hellfest. Najnowsza płyta While She Sleeps, zatytułowana „So What?” ukazała się w 2019 roku.

Gatunek muzyki, którzy tworzy While She Sleeps można określić, jako metalcore, czyli połączenie muzyki metalowej z hardcorowym punkiem.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku na Akademii zaprezentują się także liczne organizacje pozarządowe.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Polecane

Share This