Pol’and’Rock Festival z potrójnym ogłoszeniem

Nowi wykonawcy na dużej i małej scenie oraz w ASP.


2019.03.11

opublikował:

Pol’and’Rock Festival z potrójnym ogłoszeniem

fot. Anna Migda / WOŚP

Jerzy Owsiak przedstawił dziś kolejnych artystów, których zobaczymy na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Line-up Pol’and’Rock wzbogacił się o trójkę wykonawców, których zobaczymy na dużej i małej scenie oraz w namiocie ASP.

Dub FX ponownie na Pol’and’Rock Festival

Latem do Kostrzyna wraca Dub FX – głos, pod którym kryje się multiinstrumentalista, to uosobienie muzyki niezależnej. Po dziesięciu latach powraca na festiwal, by porwać publiczność w wir pozytywnej, zakręconej muzyki.

Gdy w 2006 pochodzący z Australii Benjamin Stanford wyruszył do Europy, miał prosty plan: chciał mieszkać w furgonetce, podróżować po świecie i występować na ulicach miast, w których przyjdzie mu się zatrzymać. Po upływie kilku lat Dub FX ma na koncie setki tysięcy sprzedanych płyt, wystąpienia na największych festiwalach muzycznych świata, ponad 150 milionów odsłon teledysków na YouTube i 600 000 fanów na Facebooku. Artyście udało się dokonać tego bez wsparcia firm fonograficznych czy wielkich agencji – niezależnie.

Nigdy nie miałem w planach wielkiej kariery. Chciałem podróżować i poszukiwać inspiracji – mówi Benjamin Stanford.

Dub FX/materiały prasowe WOŚP

Dub FX/materiały prasowe WOŚP

Z Chomiczówki na Pol’and’Rock

Kolejną niespodzianką dzisiejszej audycji Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu było ogłoszenie koncertu Sidneya Polaka. Artysta wystąpi na małej scenie.

Kiedyś był jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka, w wieku 18 lat został perkusistą T.Love, dzisiaj powraca z trzecią solową płytą. Człowiek Orkiestra – socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor.

Artysta niedawno wydał swoją trzecią solową płytę którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt.; „3” wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny „przekaz” swojego pokolenia, nie tylko bawi ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty. Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia. Rok 2019 to rok intensywnej promocji najnowszego albumu. Będzie wypełniony premierami pięciu nowych klipów i kilkudziesięcioma koncertami w Polsce i za granicą.

Sidney Polak/materiały prasowe WOŚP

Sidney Polak/materiały prasowe WOŚP

Okrągła rocznica Renaty Przemyk

Renata Przemyk jest obecna na polskiej scenie muzycznej od 1989 roku. W jej twórczości inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Jej sukcesy na festiwalach studenckich i współpraca z zespołem Ya Hozna były początkiem kariery, która trwa do dzisiaj zaskarbiając serca i lojalność fanów. Po rozstaniu z Ya Hozną w 1990 r. rozpoczęła karierę solową.

Jej twórczość przenosi dusze słuchaczy na inny wymiar, a każdy koncert jest niczym podróż sentymentalna w głąb własnych emocji. Prawdziwa muzyczna diwa, której twórczość jest odzwierciedleniem zmysłowości, zalotności oraz wszechstronności. W tym roku obchodzi jubileuszów trzydziestolecia swojej pracy artystycznej, którą uświetni występ na Nocnej Scenie ASP podczas 25. Pol’and’Rock Festival.

Sesja do płyty "Rzeźba dnia", fot. A.Powierża/Universal Music Polska

Sesja do płyty „Rzeźba dnia”, fot. A.Powierża/Universal Music Polska

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Parkway Drive czy Decapitated.

Polecane