Pol’and’Rock Festival zamyka line-up. Poznaliśmy ostatnie gwiazdy


2021.07.20

opublikował:

Pol’and’Rock Festival zamyka line-up. Poznaliśmy ostatnie gwiazdy

fot. Szymon Aksienionek / WOSP

Wygląda na to, że to już ostatnie z ogłoszeń line-upu Pol’and’Rock Festivalu. Na niespełna dwa tygodnie przed starem imprezy organizatorzy ujawniają artystów zamykających line-up. WOŚP zaprasza w tym roku na teren lotniska Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim w dniach 29-31 lipca 2021. Z racji na pandemiczne ograniczenia na teren imprezy wejdzie w tym roku jedynie 20 tysięcy uczestników, pozostali będą mogli obejrzeć transmisje z koncertów i spotkań w ASP w sieci.

Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym organizator pokryje koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na teren festiwalu. Festiwal pozostaje wydarzeniem darmowym

Igorrr – innowacyjne podejście do muzyki na Pol’and’Rock Festival

Eksperymentalne połączenie czarnego metalu, muzyki barokowej, breakcore i trip-hopu w wyjątkowym wydaniu zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Igorrr to jedna z najciekawszych kapel na rynku muzycznym. Pod enigmatyczną nazwą Igorrr kryje się formacja zapoczątkowana przez francuskiego muzyka multiinstrumentalistę, Gautiera Serre.

Koncert francuskiej kapeli można określić jako niezwykłe doświadczenie dźwiękowe i wizualne. Niespotykane spojrzenie na brzmienia, śmiałe połączenie gatunków i czerpanie pomysłów z muzyki pochodzącej ze wszystkich stron świata sprawia, że utwory Igorrra są swoistą mozaiką wspływów i inspiracji. Muzycy inspirują się dźwiękami muzyki klasycznej, łącząc barokowe, wysublimowane brzmienia muzyki kameralnej z mocnym uderzeniem black metalu i metalu industrialnego, a czysty sopran i chóralne śpiewy przeplatają z growlowaniem i krzykiem. Igorrr sięga też po sample muzyki elektronicznej czy breakbeaty, które w zaskakujący sposób kojarzy z rytmami bałkańskiego folku, czy muzyki arabskiej.

Alt-rockowe granie światowego formatu – Trupa Trupa na Nocnym ASP

Zespół Trupa Trupa tworzą Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Za sprawą twórczości kapeli psychodeliczne, rozedrgane brzmienia spotykają się z poetyckimi, mrocznymi tekstami.

Kapela Trupa Trupa zdobyła rozgłos poza granicami Polski jako jeden z flagowych przedstawicieli muzyki alternatywnej i rocka zanurzonego w psychodelicznym, hipnotyzującym brzmieniu. Poetyckie teksty piosenek, wykonywane w języku angielskim, nawiązują do problemów egzystencjalnych. Towarzysząca im muzyka wiruje, otacza słuchacza, sprawia wrażenie przestrzenności, a jednocześnie nie przytłacza, jest melodyjna i subtelna.

Trupa Trupa zakończyła właśnie prace nad nowym albumem, który ukaże się 11 lutego 2022 roku w wytwórni Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (Stany Zjednoczone) i w Antenie Krzyku. Zespół wyda swój pierwszy singiel z nadchodzącego albumu w listopadzie tego roku.

Dirty Shirt – metal i rumuński folk na Pol’and’Rock

Kapela Dirty Shirt łączy ze sobą siłę ciężkiego metalu z energią i pasją słowiańskiej muzyki ludowej oraz bogactwem inspiracji płynących z world music. Powszechnie uznawany za jeden z najoryginalniejszych zespołów wywodzących się z Europy Wschodniej, Dirty Shirt święci triumfy na międzynarodowych festiwalach, więc cieszymy się, że przełożona trasa koncertowa, którą częścią jest Najpiękniejszy Festiwal Świata dojdzie do skutku.

Muzykę Dirty Shirt określa się jako crossover folk metal, jednak w twórczości kapeli można odnaleźć znacznie więcej wyjątkowych inspiracji. Podstawą brzmienia Dirty Shirt jest surowy ciężki metal, który ożywiają tradycyjne dźwięki muzyki ludowej. Muzycy inspirują się też brzmieniem world music, łącząc elementy muzyki country, reggae, czy muzyki etnicznej z muzyką industrialną, a nawet łagodnym kołysaniem funku. Kawałki Dirty Shirt, niezależnie od tego, czy nagrane w języku angielskim, czy po rumuńsku, są pełne energii, chwytliwe, pełne mocy i przypadają do gustu bardzo szerokiej publiczności.

Oprócz wymienionych wyżej artystów na Pol’and’Rocku zagrają: Dżem, Kroke, Kapela ze Wsi Warszawa, Slift, Morgane Ji, Tides from Nebula, BOKKA, Jahcoustix, EABS, Łona/Webber & The Pimps, Raz Dwa Trzy, Pidżama Porno, Renata Przemyk, Kasia Kowalska, Dubioza Kolektiv, Vavamuffin, Tabu, Łydka Grubasa oraz Kroke. W gronie gości ASP znaleźli się Arek Jakubik, Elżbieta Dzikowska, Radek Kotarski, Andrzej Chyra, Przemek Kossakowski i ekipa „Down the road” oraz Łukasz Czepiela.

Polecane

Share This