Pol’and’Rock Festival zmienia lokalizację


2022.02.26

opublikował:

Pol’and’Rock Festival zmienia lokalizację

fot. Damian Mekal / WOŚP

Choć mamy już końcówkę lutego, nadal nie znamy żadnych gwiazd tegorocznego Pol’and’Rock Festivalu. Wygląda na to, że na ogłoszenia będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, póki co organizatorzy dzielą się za to kluczowymi dla imprezy informacjami. Po pierwsze – wygląda na to, że festiwal na dobre wyniósł się z Kostrzyna. Po drugie – wiemy, kiedy się odbędzie.

Już kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przenosiła ubiegłoroczną edycję festiwalu do zachodniopomorskich Płotów, Jerzy Owsiak uprzedzał, że wiele wskazuje na to, iż nie będzie technicznych możliwości organizacji wydarzenia w Kostrzynie nad Odrą.

Może to zdarzyć się nieprędko, gdyż w tym roku odbywa się tam przebudowa mostu kolejowego, w przyszłym roku przebudowa obwodnicy, co bardzo utrudni komunikację festiwalową.

Od kilku lat przy organizacji Festiwalu dużym kłopotem jest wykupiony kawałek ziemi, a bardziej placu, którego właściciel nie prowadzi tam żadnych inwestycji oprócz jednej – jak od nas, organizatorów Festiwalu wygarnąć kasę albo sparaliżować nam ruch na festiwalowym polu. I co roku, któryś naszych partnerów bierze na klatę ten problem, czyli za duże pieniądze wynajmuje ten teren. Obawiamy się, że takie kolejne kawałki ziemi mogą pojawić się w kolejnych latach.

Mówiąc krótko, może trzeba poczekać ładnych kilka lat, aby miasto i ludzie byli znowu gotowi na przyjęcie festiwalu – mówił Owsiak.

Nowym domem Pol’and’Rock Festivalu będzie Czaplinek, liczące nieco ponad 7 tys. mieszkańców miasto w powiecie drawskim (woj. zachodniopomorskie).

W tym trudnym i niepokojącym czasie mam też dla państwa dobrą wiadomość. Pol’and’Rock Festival 2022 odbędzie się na terenie lotniska koło Czaplinka. Jest mi ogromnie miło, że mogę się przysłużyć promocji Czaplinka na całą Europę – cieszy się burmistrz Mariusz Naruszewicz.

Czy festiwal zagości tam na dłużej? Tego na razie nie wiemy, ale póki co organizatorzy zapraszają w dniach 4-6 sierpnia na 28. Pol’and’Rock.

Polecane

Share This