Pol’and’Rock ogłasza kolejne gwiazdy


2020.03.10

opublikował:

Pol’and’Rock ogłasza kolejne gwiazdy

fot. Anna Migda / WOŚP

Jak co tydzień w audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia Jerzy Owsiak przedstawił kolejne gwiazdy Pol’and’Rock Festivalu. Podobnie jak poprzednim razem, kiedy dowiedzieliśmy się, że line-up zasilają Jinjer i Black River, także i tym razem padły dwie nazwy – zagraniczna i Polska. Do Kostrzyna nad Odrą latem przyjadą The Rumjacks i Raz Dwa Trzy.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Dotychczas ogłoszonymi gwiazdami są Jinjer, Static-X, Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Pidżama Porno, Tagada Jones, Ørganek, Black River.

The Rumjacks wracają do Kostrzyna

Australijska kapela powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem The Rumjacks zaprezentują swoją autorską mieszankę celtyckiej muzyki folkowej, ostrego punka i hard rocka na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Kapela została założona w Sydney w 2008 roku. Rok później muzycy wydali dwie EPki: „Hung, Drawn & Portered” i „Sound as a Pound”, z kolei debiutancki album kapeli, „Gangs of New Holland”, ukazał się w 2010 roku. Zespół zaistniał na światowym rynku muzycznym za sprawą piorunującego sukcesu wideo do kawałka „Irish Pub Song” oraz dzięki trasom koncertowym – najpierw po rodzimej Australii, a potem po Europie. Kapela pojawiła się w line-upie festiwali takich jak Lowlands, Boomtown Fair, czy Mighty Sounds. Zespół nagrał i wydał dwie kolejne płyty, czyli „Sober & Godless” w 2015 roku i „Sleepin’ Rough” w 2016 roku.

The Rumjacks zaprezentowali swoją wybuchową mieszankę celtyckiego folku, mocnego punka i bezkompromisowego hard rocka na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016 roku. Nasza publiczność doceniła energię kapeli i ich zaangażowanie w kontakt z fanami. Jednak przede wszystkim, festiwalowiczom przypadła do gustu muzyka The Rumjacks. Członkowie zespołu czerpią inspirację z szybkiego, rytmicznego brzmienia irlandzkiej muzyki folkowej, które łączą z bezkompromisowym punkiem i mocnym uderzeniem hard rocka. Brzmienie kapeli przywołuje atmosferę dobrej zabawy w irlandzkim pubie i The Rumjacks potrafią przekazać radość z bycia ze sobą nawet wielusettysięcznej publice.

„30 lat jak jeden koncert…” – Raz Dwa Trzy ponownie na Pol’and’Rock Festival!

Jeden z najbardziej nietuzinkowych zespołów polskiej sceny muzycznej ponownie zagra dla publiczności Pol’and’Rock Festival i to w roku, w którym świętuje 30-lecie swojego istnienia. Raz Dwa Trzy na Dużej Scenie pojawi się 30 lipca o godz. 19:50.

30 lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno – literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy – jego swoistym DNA.

Przed publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata zespół prezentował się już czterokrotnie – w 1999, 2001, 2002 i 2005 roku – po raz ostatni na 11. Przystanku Woodstock, czyli drugim, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą.

Polecane

Share This