Pol’and’Rock z podwójnym ogłoszeniem


2019.06.18

opublikował:

Pol’and’Rock z podwójnym ogłoszeniem

fot. WOŚP

Wraz z kolejną audycją „Zaraz będzie ciemno” w Antyradiu Jurek Owsiak ogłosił kolejnych muzycznych gości Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na 25. edycji Pol’and”Rock pojawią się Lordi i Agata Karczewska. Finowie zagoszczą na dużej scenie drugiego dnia tegorocznej imprezy, natomiast wracająca na festiwal WOŚP wokalistka pojawi się na scenie ASP w nocy z 2 na 3 sierpnia.

Lordi na Pol’and’Rock Festivalu

Założona w 1992 roku kapela szerokiej publiczności znana jest z triumfu podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2002 roku, jednakże fani ciężkich brzmień i stylizacji rodem z horrorów już wcześniej śledzili rozwój tej przerażającej fińskiej formacji. Kapela powstała w Rovaniemi z inicjatywy wokalisty, autora tekstów, pomysłodawcy i projektanta ekstrawaganckich kostiumów, występującego pod pseudonimem Mr Lordi. Lordi początkowo było solowym projektem absolwenta szkoły filmowej i zawodowego charakteryzatora, który czerpał inspirację ze świata horroru i stylistyki spopularyzowanej przez zespół Kiss.

Świat usłyszał o zespole w 2002 roku, gdy po kilku latach poszukiwania wytwórni płytowej Lordi wydało swoją debiutancką płytę „Get Heavy”, a promujący ją singiel „Would You Love a Monsterman” wspiął się na sam szczyt fińskiej listy przebojów. Lordi zagrało trasę koncertową z kapelą Nightwish, zyskując rzesze nowych fanów w Europie. W zeszłym roku ukazał się najbardziej skandalizujący jak dotąd, dziewiąty krążek, zespołu, zatytułowany „Sexorcism”.

Agata Karczewska wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata

Rok temu wzięła udział w Eliminacjach do Pol’and’Rock, w rezultacie których zagrała i na Scenie Lecha, i Dużej Scenie festiwalu. Na specjalne zaproszenie Jurka Owsiaka, Agata Karczewska wraca do Kostrzyna, by dać nocny koncert na Akademii Sztuk Przepięknych.

Warszawska signer-songwriterka, zakochana w muzycznym minimalizmie. Inspiruje się Elliottem Smithem i Dolly Parton, a swój styl określa mianem folku z domieszką amerykańskiego country. Szerszej publiczności może być znana z udziału w piątej edycji programu „Idol” w 2017 roku.

Na swoim koncie ma EP-kę „You’re Not So Special” oraz album „I’m Not Good At Having Fun”, promowany piosenką „Fool”.

Rok temu była jedną z uczestniczek Eliminacji Pol’and’Rock Festival, w rezultacie których otrzymała zaproszenie na Scenę Lecha oraz wystąpiła na Dużej Scenie, podbijając serca publiczności. W tym roku wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata, na specjalne zaproszenie Jurka Owsiaka.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Parkway Drive, Black Stone Cherry, DUB FX, The Adicts, Kult, Perturbator, Decapitated, Daria Zawiałow, Happysad, Sidney Polak, Renata Przemyk, Witek Muzyk Ulicy, Cyrk Deriglasoff, Krzysztof Zalewski, Gooral, Tulia, The Casualties, Gogol Bordello czy Moskwa.

Polecane