Policja i prokuratura interweniują w sprawie osiedlowego koncertu Kasi Kowalskiej


2020.05.04

opublikował:

Policja i prokuratura interweniują w sprawie osiedlowego koncertu Kasi Kowalskiej

foto: P. Tarasewicz

Władze Ciechanowa jako pierwszego miasta w Polsce ruszyły z projektem osiedlowych koncertów dla mieszkańców bloków. 2 maja o 18:00 na osiedlu „Aleksandrówka II” (przy ul. Batalionów Chłopskich) dla mieszkańców Ciechanowa wystąpiła Kasia Kowalska. Problem w tym, że nie wszyscy zastosowali się do próśb zarówno artystki jak i władz miasta i nie ograniczyli się do oglądania koncertu z okien lub w sieci, tylko tłumnie zjawili się pod sceną. W efekcie sprawą zajęły się policja i prokuratura, a organizujący cykl „Koncertowanie pod blokami” Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej (COEK) STUDIO odwołał pozostałe zaplanowane do 6 maja wydarzenia.

W związku z tym, że w czasie wczorajszego wydarzenia, tj. występu Kasi Kowalskiej na zielonej przestrzeni pomiędzy blokami przebywało ok. 100-150 osób, nie możemy kontynuować dalej następnych występów, gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym zamysłem inicjatywy – komentowała w niedzielę szefowa COEK. Pełne świadczenie instytucji znajdziecie poniżej.

Policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności w tej sprawie w kierunku art 160 Kodeksu Karnego – narażenie na niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia. Policja skierowała też stosowne wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym do sanepidu – poinformował Maciej Wąsik, poseł i sekretarz Kolegium do spraw Służb Specjalnych, zastępca Mariusza Kamińskiego.

Urząd Miasta Ciechanowa zapowiadając „Koncertowanie pod blokami” apelował do mieszkańców z prośbą „o wysłuchanie koncertów z okien lub balkonów mieszkań”, prosząc jednocześnie by ci, którzy zdecydują się oglądać koncerty spod sceny zachowywali „bezpieczną odległość 1,5 metra, zakrywali usta i nos oraz przestrzegali zasad sanitarnych”. Niestety, same apele nie wystarczyły, by powstrzymać mieszkańców.

Wokalistka nie odniosła się publicznie do sytuacji.

Polecane


Share This