Polish Hip-Hop Festival 2k22 z największym ogłoszeniem w historii. Organizatorzy przedłużają imprezę o jeden dzień


2022.05.09

opublikował:

Polish Hip-Hop Festival 2k22 z największym ogłoszeniem w historii. Organizatorzy przedłużają imprezę o jeden dzień

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Polish Hip-Hop Festival i Polish Hip-Hop Music Awards odbędą się w sierpniu w Płocku, tworząc tym samym prawdziwe święto hip-hopu. Tak wielkiej liczby artystów w jednej zapowiedzi jeszcze nie zaprezentowano.

– Z ogromną radością wracamy po wymuszonej przerwie. Intensywnie pracowaliśmy, tworząc w ubiegłym roku m.in. Polish Hip-Hop Music Awards, natomiast teraz nadszedł czas by scentralizować dwa wyjątkowe wydarzenia, których wspólnym mianownikiem będzie Płock.W ciągu aż czterech dni (11-14 sierpnia 2022 r.) wszyscy uczestnicy mogą spodziewać się wyjątkowych wrażeń, a zapewnią je m.in. zaproszeni artyści, którzy stworzą niezapomniane show, o którym będzie mówiło się latami. Gotowi? – czytam w komunikacie prasowym.

Ponad 30 artystów w pierwszej odsłonie

Jak to zwykle w przypadku płockiego festiwalu bywa, wśród zaproszonych artystów są nie tylko największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej, ale również ci, którzy wkrótce będą okupowali najwyższe miejsca na listach przebojów. Dodatkowo niektórzy z nich wystąpią w nietypowych konfiguracjach, których próżno szukać gdzie indziej. Na tym polega wyjątkowość Lech Polish Hip-Hop Festival – na wielu scenach spotykają się największe tuzy, jak i ci, którzy będą wyznaczali trendy za kilka lat, a to właśnie w Płocku rozpocznie się ich wielka kariera. Część kart odsłaniamy już teraz.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się koncert duetu PRO8L3M. Artyści przygotowali coś, co jeszcze lepiej pozwoli poczuć klimat mixtape’ów spod szyldu „Art Brut”, na których rap łączył się z samplami popowych szlagierów lat 80.

Nie możemy zapomnieć też o legendach rodzimej sceny, które mają swoją rzeszę fanów i są gwarantem dobrych występów. Wiemy to doskonale, ponieważ od wielu lat grają niezapomniane koncerty podczas płockiej imprezy. Sokół, KęKę, Dwa Sławy i Ero JWP to najwyższa jakość w polskim rapie.

Młodzi, gniewni, utalentowani. To oni teraz okupują pierwsze miejsca w serwisach streamingowych i listach sprzedaży. Kto taki? OKI, Young Igi, Hodak, PlanBe, Dziarma i CatchUp. Ale to nie wszyscy! Razem z nimi zagrają Zdechły Osa, Barto Katt, Feno, Lipa, Jeden i Jacuś.

Kluczowe będą również występy tych, którzy w tym roku już wydali albo dopiero wydadzą swoje nowe płyty. Wśród tych, od których będzie można posłuchać nowości, są m.in. Paluch, Kabe, TUZZA, Małpa, Łajzol oraz Kukon, których albumy były i są jednymi z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Jest to gwarancja dobrej i nowej muzyki.

To wszystko? Nie! Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że przed płocką publicznością zagrają jeszcze m.in. Guzior, Kaz Bałagane, Sarius, Słoń, Miły ATZ, Joda, Avi i Louis Villain, JETLAGZ, Gruby Mielzky, Spółka ZOO (czyli Berson, Frosti, Włodar i Mario).

Pełna lista artystów po pierwszym ogłoszeniu przedstawia się następująco:

OKI
Kukon
Hodak
Catchup
Miły ATZ
Dwa Sławy
Gruby Mielzky
PRO8L8M
Sokół
Ero JWP
Łajzol
JETLAGZ
Dziarma
Young Igi
Zdechły Osa
BARTO KATT
Avi x Louis Villain
Kaz Bałagane
Sarius
Małpa
PlanBe
TUZZA
Spółka ZOO [Frosti, Berson, Włodar, Mario]
Feno
Paluch
KęKę
Słoń
Jeden
Jacuś
Lipa
Joda
Guzior
Kabe

Zawsze naszym celem było to, żeby każdy na Lech Polish Hip-Hop Festival znalazł coś dla siebie. Nie inaczej jest tym razem. W pierwszej odsłonie line-upu chcemy pogodzić tych, którzy kochają klasyczne dźwięki, jak i tych, którzy otwierają się na wszystkie nowe formy. Więcej informacji o dotychczas ogłoszonych artystach można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wyjątkowe wydarzenie w kraju

Wnioski po ostatniej edycji Polish Hip-Hop Festival były dla nas jasne — wydłużamy imprezę o jeden dzień. Dlatego w tym roku event na plaży zacznie się już czwartkowego popołudnia i potrwa do sobotniej nocy. Dodatkowo w niedzielę, w Orlen Arenie, odbędzie się koncertowa uczta czyli gala Polish Hip-Hop Music Awards z występami znanych artystów w niecodziennych aranżacjach i wyjątkowej oprawie multimedialnej. Jesteśmy przekonani, że weekend 11-14 sierpnia 2022 roku będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce.

Wkrótce poinformujemy także o dodatkowych atrakcjach, polach namiotowych, rozpoczniemy sprzedaż karnetów, również tych jednodniowych oraz przybliżymy szczegóły Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Kolejna odsłona tegorocznego line-upu już wkrótce. Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży.

Polish Hip-Hop Festival jest corocznym festiwalem odbywającym się od 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Wydarzenie przyciąga czołówkę rodzimej sceny hip-hopowej oraz ogromną publiczność z całej Polski. Na siódmej edycji w 2019 roku wystąpiło ponad 100 wykonawców oraz pojawiło się ponad 22 tys. uczestników z całej Polski.

Polecane

Share This