„Polish Independent Music Compilation” – Twój zespół ma szansę tam być


2013.10.08

opublikował:

„Polish Independent Music Compilation” – Twój zespół ma szansę tam być

Z inicjatywy warszawskiego zespołu V8 powstaje składanka polskiej niezależnej sceny muzycznej. Znajdą się na niej zespoły osadzone w gatunkach rock, punk oraz metal. Prosty pomysł polegający na wydaniu własnym sumptem płyty, na której swoją muzykę zaprezentuje kilkanaście zespołów a która będzie dystrybuowana głównie przy okazji koncertów i konkursów, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Jak powiedział Dariusz Kalbarczyk (basista V8 i organizator akcji): Jesteśmy zaskoczeni, zgłosiło się mnóstwo zespołów oraz firm, które chcą się zaangażować i razem z nami tworzyć historię polskiej muzyki.

Zainteresowanie akcją, początkowo skierowaną do przyjaciół, przerosło wszelkie oczekiwania. W ciągu kilku dni znalazł się wydawca – A&K Production House (Kostek Andriejew) – oraz sponsor, który zadeklarował pokrycie kosztów ZAIKS. Dzięki A&K Production House oraz wytwórni Fonografika płyta będzie dostępna w wersji cyfrowej w największych sklepach internetowych oraz jako CD także w sklepach stacjonarnych. Do akcji przyłączają się kolejni partnerzy – m.in.: Muzodajnia, NuPlays, Live Nation Store, Music Bazaar czy Top Guitar. Wyboru zespołów, które znajdą się na pierwszej składance, dokona kapituła złożona z partnerów akcji.

Premiera płyty będzie miała miejsce na targach Music Bazaar w warszawskiej Stodole 15 grudnia.

Zainteresowane zespoły nadal mogą zgłaszać swoje utwory poprzez stronę projektu. https://www.facebook.com/PolishIndependentMusicCompilation

Polecane

Share This