Polka autorką nowego wideo Alvaro Solera


2018.09.01

opublikował:

Polka autorką nowego wideo Alvaro Solera

foto: Ben Wolf

Tydzień przed premierą drugiego albumu „Mar De Colores” Alvaro Soler przygotował niespodziankę, z której szczególnie ucieszą się fani z naszego kraju. Wokalista zaprezentował tekstowe wideo do premierowego utworu „Puebla”. Autorką ilustracji, które oglądamy w klipie, jest artystka z Polski.

O tym, dlaczego Alvaro Soler zdecydował się na współpracę z Matti, dowiadujemy się już na samym początku klipu. „Puebla” rozpoczyna się informacją, że muzyk poznał polską ilustratorkę podczas trasy koncertowej w 2017 roku. Od razu wiedział, że jest nie tylko oddaną fanką, ale również także niezwykle utalentowaną artystką. Wokalista bardzo długo zastanawiał się, w jaki sposób mógłby współpracować z Polką. W końcu wpadł na pomysł animowanego teledysku. „Matti, jesteś wyjątkowa i mam nadzieję, że zdajesz sobie już z tego sprawę. Cieszę się, że się poznaliśmy i że zdecydowałaś się podzielić z nami Twoją sztuką” – czytamy na początku „tekstówki”.

Matti, której prace możemy podziwiać na Instagramie @sakuradamatti, poznała muzykę Alvaro Solera w dość przypadkowy sposób – niedługo po premierze „Sofii”, YouTube polecił Matti ten utwór jako jeden z najpopularniejszych na świecie. – Słucham na co dzień zupełnie innej muzyki, więc rzadko jestem na bieżąco z tym, co popularne na listach. Jak się potem okazało, „Sofia” była grana dosłownie wszędzie. Skłoniła mnie do zapoznania się z resztą twórczości Alvaro, która bardzo przypadła mi do gustu. Pamiętam, że w tamto lato zapętlałam jego płytę nieustannie – wspomina ilustratorka.

W jaki sposób Soler trafił na rysunki Matti? – Zaczęło się od pojedynczego rysunku na Instagramie, który wrzuciłam z okazji rozpoczęcia jego trasy koncertowej. Alvaro umieścił rysunek na swoim koncie i widać było, że bardzo mu się spodobał. Wybierałam się na występ do Poznania, więc pomyślałam, że fajnie byłoby dać mu jakoś ten obrazek. Wpadłam na pomysł namalowania banerów w tym samym stylu którymi chciałam pomachać spod sceny z nadzieją, że ja zauważy. I udało się. Od razu skojarzył je z obrazkiem z Instagrama.

Matti przyznaje, że docenienie jej prac w ten sposób to niezwykłe uczucie: – Te wszystkie rzeczy powstają z miłości, jaką darzymy naszych idoli i chyba nie ma nic bardziej niesamowitego niż uczucie, kiedy jest się przez nich zauważonym i docenionym. Moja historia z Alvaro pokazuje, że nic nie jest niemożliwe i mam nadzieję, że w jakimś stopniu pokaże innym fanom, że to co robią jest cenne i ważne dla ich ulubieńców.

Drugi album Alvaro Solera ukaże się już 7 września. Tego samego dnia artysta wystąpi w Lublinie w ramach Pop Arena.

 

Polecane

Share This