Polsat wyemitował materiał o ruchu QAnon, ilustrując go nagraniem Kalego


2021.01.10

opublikował:

Polsat wyemitował materiał o ruchu QAnon, ilustrując go nagraniem Kalego

fot. P. Tarasewicz

Przy okazji inwazji zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol w mainstreamowych mediach zaczęto mówić o ruchu QAnon. W Polsce temat podjął Polsat News. Na łamach serwisu internetowego stacji możemy przeczytać:

– Wielomilionowego ruchu QAnon nie można dłużej lekceważyć, przypinając jego członkom łatki „świrów z internetu”. Za sprawą ostatnich wydarzeń dostrzegliśmy, jak ważnym politycznym graczem stali się jego zwolennicy. Dziś nie są już tylko niegroźnymi fanami spiskowej teorii, którą wielu z nas wygodnie byłoby uznać za śmieszną. Przeanalizowanie ich historii i doświadczeń, które doprowadziły do tak dużej popularności ruchu, jest kluczem do zrozumienia mechanizmów rządzących społecznościami tworzonymi w sieci. Sprawdźmy, więc kogo reprezentował człowiek w stroju bizona, z rogami na głowie, na którego ze zdumieniem patrzył cały świat.

Sprawdź też: Kali wjeżdża z gorącą szesnastką: „Jeb*ć pseudo pandemię”

W Wydarzeniach Polsat wyemitował materiał, w którym wśród zwolenników teorii QAnon wymienił Kalego. Stacja zilustrowała newsa fragmentem #Hot16Challenge2 szefa Ganja Mafia Labelu.

W utworze rapera Kali jest i teoria głębokiego państwa, i żołnierze Q i ruch antyszczepionkowy – wylicza reporter stacji, zaznaczając, że wideo ma już ponad 4,5 mln wyświetleń.

Polecane

Share This