Polscy artyści uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego


2019.08.01

opublikował:

Polscy artyści uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

foto: P. Tarasewicz

75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, jeden z najważniejszych zrywów wolnościowych w historii Polski. Artyści każdego roku przypominają o nim, publikując okolicznościowe utwory, wydając płyty i grając specjalne koncerty, ale także nawiązują do rocznicy w swoich mediach społecznościowych. W tym roku hołd powstańcom oddali m.in. Katarzyna Nosowska, Mela Koteluk, Bonus RPK czy Tomasz Organek. Inaugurującą powstanie godzinę W upamiętniono także na trwającym w Kostrzynie Pol’and’Rock Festivalu.

Rok temu miałam sen. Wyszłam z bramy i spostrzegłam, że na rogu Odyńca i Niepodległości gromadzi się tłum. Podeszłam bliżej. Chwilę stałam pośród ludzi trzymających biało-czerwone flagi. Poczułam, że natychmiast muszę się położyć na ziemi. Nagle, potężną falą, przez plecy wdarły się i wypełniły całe ciało- rozpacz i przerażenie, jakich nigdy (w życiu na jawie) nie doświadczyłam. Obudziłam się prawdziwie wdzięczna, że pod plecami mam materac… Dziś o 17., wszyscy możemy oddać się praktykowaniu wdzięczności – napisała Katarzyna Nosowska.

Dziś wypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego, o godzinie 17.00 zawyją syreny, wzywając do zatrzymania się i uczczenia minutą ciszy bohaterów tamtego zrywu. Ten moment zawsze robi na mnie wrażenie, zatrzymajmy się dziś na chwilę. 1 sierpnia tradycyjnie załączam „Pieśń o szczęściu”, fragment poematu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który zaśpiewaliśmy razem z Czesławem Mozilem do filmu „Baczyński” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego – skomentowała Mela Koteluk, przypominając na Instagramie „Pieśń o szczęściu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nosowska (@nosowska.official)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 🔸Mela Koteluk🔸 (@mela_koteluk_official)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BonusRPK_official (@bonusrpk_official)

Polecane

Share This