Polscy artyści wspierają protest „Media bez wyboru”


2021.02.11

opublikował:

Polscy artyści wspierają protest „Media bez wyboru”

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

„Tu miał być Twój ulubiony program/serwis” – takie komunikaty napotkali w środę 10 lutego widzowie, słuchacze radia oraz internauci. W mediach odbywał się wielki protest pod hasłem „Media bez wyboru” przeciwko planom rządu w sprawie wprowadzenia nowego podatku od reklam. Telewizje oraz radia nie transmitowały sygnału, na czołówkach gazet znalazły się komunikaty o proteście, a serwisy internetowe wstrzymały publikacje lub działały w ograniczonym wymiarze. W proteście „Media bez wyboru” wzięły udział wszystkie większe media, a w sieci pojawiło się mnóstwo głosów poparcia dla sprawy. Akcję protestacyjną polskich mediów poparli także artyści. Wśród nich był m.in. donGURALesko, Kayah, Mary Komasa czy Patrycja Markowska.

Bez wolnych mediów i niezależnych dziennikarzy wszyscy skończymy w szarym skansenie z chorych fantazji smutnych panów – napisał donGURALesko.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez donGURALesko (@djdziadzior)

Kayah przeprosiła swoich fanów, ponieważ w środę powinna pojawić się w studiu radia i poprowadzić swoją audycję „Tu i teraz”, ale solidarnie dołącza do protesty i jedyne co od niej usłyszeliśmy to komunikat „Media bez wyboru”. Patrycja Markowska wspomniała na swoim Instagramie o tym, jak władza zabrała sędziów, potem ruszyła po kobiety, a teraz wzięła na cel media. Z kolei Mary Komasa uważa plany rządu w sprawie wprowadzenia nowego podatku od reklam za zamach na niezależne media.

Musimy protestować, bo prawo do wolności i niezależności jest nam wszystkim stopniowo odbierane, a na to nigdy nie może być zgody. Musimy solidarnie i ramię w ramię pokazywać nasz sprzeciw – napisała Kayah.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kayah (@kayah_official)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mary Komasa (@marykomasa)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tomasz Lach (@tomsoniziofficial)

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This