Polscy artyści zamykają program festiwalu Audioriver

Ponad trzydziestu polskich wykonawców – wśród nich m.in. Skinny Patrini, Novika, Adre’N’Alin i Bueno Bros


2012.07.15

opublikował:

Polscy artyści zamykają program festiwalu Audioriver

Organizatorzy festiwalu Audioriver ogłaszają ostatnich artystów, którzy wystąpią w dniach 27-29 lipca w Płocku. Ponad trzydziestu polskich wykonawców – wśród nich m.in. Skinny Patrini, Novika, Adre’N’Alin i Bueno Bros. – oficjalnie zamyka program płockiego wydarzenia.

W ostatnich miesiącach organizatorzy Audioriver ogłosili już kilka polskich reprezentantów muzyki elektronicznej, których będzie można zobaczyć na tegorocznym festiwalu. Dzisiaj oficjalnie dołączają do nich ostatni rodzimi artyści, spośród których wielu wystąpi w tym roku na Audioriver po raz pierwszy. Z brzmień electro to przede wszystkim grupa Skinny Patrini, której najnowszy album „Sex” przekonał organizatorów Audioriver, że wreszcie czas sprowadzić ją do Płocka. Fani podobnych brzmień ucieszą się zapewne także z obecności Hungry Hungry Models. Z kolei miłośnicy drum & bass po raz pierwszy zobaczą w Płocku Alegrię i duet Handra.

Pozostając przy debiutantach, bardzo dużo ciekawych występów czeka fanów muzyki downtempo i IDM. Na scenie głównej wystąpi Adre’N’Alin, który na Audioriver przywiezie ze sobą m.in. sekcję smyczkową. Tuż przed nim zagra Patryk Cannon – artysta będący na początku swojej elektronicznej drogi, który z każdym miesiącem zdobywa sobie coraz większe uznanie. Po podobnych, poszukujących muzycznie rejonach, porusza się duet The Same, który na koncie ma już m.in. dwa kontrakty z prestiżową, francuską wytwórnią Infiné. The Same wystąpi na nowopowstałej Wide Stage – w tym samym miejscu, gdzie zagrają inni płoccy debiutanci: Bueno Bros. i Kepa Yew. Ci pierwsi to braci Trzcińscy, którzy zasłynęli choćby z remiksowania Hey i Brodki. Z kolei Kepa Yew to DJ krakowskiej rozgłośni Radiofonia.fm oraz organizator imprez Prima-Materia.

A co z artystami, którzy w Płocku wystąpią po raz kolejny? Niektórzy to niemal stali bywalcy, inni wracają po latach. Oto oni: Bartek Winczewski, Bshosa, City Inside Art, Dio, Easy ft. Rassa & Banan, Easy Audio, Glasse, Jarek Czechowski aka Angelo Mike, Last Robots, NeverAfter ft. MC Bruno, Novika & Mr. Lex i Thomas Langner.

Warto również przedstawić VJ-ów, którzy będą zajmować się wizualną oprawą Audioriver. Scenę główną i Circus Tent obstawiać będą dwie niezwykle uzdolnione kobiety, które znamy choćby z pracy dla Czwórki Polskiego Radia. Są to oczywiście Emiko i Jago. Do piątkowych drum & bassów i dubstepów oraz sobotniego electro wizualizacje będzie tworzył Ar2, a w Slow More Patt z ftvision i KRS z No Gravity. Wide Stage we władaniu będzie miał z kolei stały współpracownik Audioriver, czyli VJ Nocny Marek. Oczywiście, nie zabraknie artystów z zagranicy – jak wcześniej ogłoszono, Coma przyjeżdża z Okinawa 69, a Modeselektor ze słynną grupą Pfadfinderei.

Zostaje jeszcze dzienna część Audioriver, podczas której muzyka wybrzmiewać będzie z Red Bull Music Academy Stage usytuowanej na płockim rynku Starego Miasta. Zagrają tam przedstawiciele Akademii: Mic Ostap, Eltron John i Seb Skalski oraz zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu „Zagraj na Audioriver 2012”, przeprowadzonego na portalu Muzzo.pl, czyli DJ Mod i Garlic Man. Oprócz nich, usłyszymy także Pozioma-X oraz przedstawiciela Spółki Akcyjnej i Audioriver, Leona. Na scenie zaprezentuje się także polski absolwent Red Bull Music Academy, którego nazwisko zostanie wkrótce ogłoszone.

Festiwal Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca w Płocku. Jeszcze tylko do 22 lipca dostępne są bilety w promocyjnej cenie 150 pln, które można nabyć na www.ebilet.pl oraz w salonach Empik. Z kolei tylko do 16 lipca trwa rezerwacja pola namiotowego TOI CAMP.

Dokładny rozkład artystów na poszczególne dni i sceny:AUDIORIVER BY NIGHT

plaża nad Wisłą, piątek i sobota od 20:00 do 7:00

PIĄTEK (27 lipca)

Main Stage: Röyksopp, Nicolas Jaar Live In Concert, Modeselektor live, Coma live feat. Okinawa 69, Unbirthday (An On Bast Le K VJ Emiko), Adre’N’Alin, Patryk Cannon.

Circus Tent: Ricardo Villalobos, ATOL (Modeselektor Marcel Dettmann Shed), Gabriel Ananda live, Hobo live, Alex Picone, Marcin Czubala live, Bshosa.

Hybrid Tent: Roni Size feat. MC Dynamite, Goldie, Black Sun Empire, S.P.Y feat. MC LowQui Wilkinson, Cutline, Document One live, NeverAfter ft. MC Bruno, Alegria.

Wide Stage: Byetone live, Deadbeat live, Nathan Fake live, Dub Phizix feat. MC DRS,

Gathaspar live, The Same.

Slow More: Novika & Mr. Lex, Glasse, Easy ft. Rassa & Banan, Bartek Winczewski.

SOBOTA (28 lipca)

Main Stage: Enter Shikari, NZ Shapeshifter live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Nymfo, City Inside Art, Handra.

Circus Tent: Carl Craig, Marco Carola, Maceo Plex, Tommy Four Seven, Ripperton, Catz’n Dogz, Kuba Sojka live.

Hybrid Tent: SebastiAn, Kavinsky, Danger live, Etheric Double live, Skinny Patrini, Last Robots, Hungry Hungry Models.

Wide Stage: Skream feat. Sgt. Pokes, Plaid live, Martyn live, Floex live, Bueno Bros., Kepa Yew.

Slow More: Jarek Czechowski aka Angelo Mike, Tomas Langner, Dio, Easy Audio.

AUDIORIVER BY DAY

Stare Miasto; piątek 18:00 – 21:00 / sobota 10:00 – 21:00

– Red Bull Music Academy Stage: Mic Ostap, Eltron John, Seb Skalski, Poziom-X, Leon, DJ Mod, Garlic Man, polski absolwent tegorocznej Red Bull Music Academy.

– Targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną

– Warsztaty z gwiazdami festiwalu (info wkrótce)

– Kino Festiwalowe (Sobota, NoveKino Przedwiośnie): „Re:Generation”, „Sound It Out”, „Ibiza po zmroku” (pokaz specjalny filmu z tegorocznej edycji Planete Doc Film Festival), „Pan-Pot The Documentary”.

***

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia.

Nieodłącznym elementem Audioriver jest także kino, które nie raz sprawdziło się jako rewelacyjna alternatywa na ciekawe spędzenie kilku festiwalowych godzin. Jest to miejsce, w którym uczestnicy festiwalu mogą obejrzeć filmy, które nie były wcześniej dostępne w Polsce w szerokiej dystrybucji.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012.

Więcej informacji na www.audioriver.pl

Polecane

Share This