Polska biografia Green Day tylko u nas. Teraz o 25% taniej!


2014.07.12

opublikował:

Polska biografia Green Day tylko u nas. Teraz o 25% taniej!

Tej książki nie znajdziecie w popularnych księgarniach. Znajdziecie ją natomiast u nas, w dodatku teraz można zamówić ją w specjalnej cenie 29,90.

 Wydawnictwo jest dostępne pod tym linkiem.

Historia Green Day jest bardzo prosta: trójka szkolnych przyjaciół dorasta w położonych obok siebie małych robotniczych miejscowościach, zakłada zespół i… sprzedaje ponad pięćdziesiąt milionów swoich płyt. Tylko że oczywiście nie było to aż tak proste. Droga tych zdeterminowanych dzieciaków z pewnością nie była usłana różami. W 1989 roku nastoletni chłopcy zainspirowani energią brytyjskich zespołów punkowych postanowili założyć Green Day. Zespół koncertował niemal bez przerwy po Stanach Zjednoczonych, zapełniając wkrótce każdy undergroundowy klub, w którym się pojawiał. W 1994 roku Green Day podpisał kontrakt z wielką wytwórnią płytową i wydał album „Dookie”, który stał się absolutnym hitem na całym świecie. Muzykom udało się uchwycić ducha czasu w okresie, gdy muzyka rockowa wciąż nie mogła się otrząsnąć po śmierci lidera Nirvany, Kurta Cobaina.

Od tamtej pory Green Day koncertuje na całym świecie, jest gwiazdą największych festiwali, otrzymał niezliczoną ilość nagród i nagrał albumy sprzedające się w milionach egzemplarzy.

Rok 2004 przyniósł Green Day kolejny ogromny sukces, gdy zespół wydał album „American Idiot”, stanowiący wyrafinowany komentarz dotyczący współczesnego życia w Ameryce, podkreślający zwłaszcza niezadowolenie z rządów prezydenta USA oraz polityki gospodarczej i kulturalnej prowadzonej w tym kraju. Album stał się numerem jeden w wielu krajach – Green Day otrzymał nagrodę Grammy, dzięki czemu znacznie powiększył grono swoich fanów.

Książka Green Day. Amerykańscy idioci jest pierwszą pełną biografią zespołu na świecie. Autor Ben Myers, który od kilku lat jest autorytetem w dziedzinie muzyki punk, nie skupił się jedynie na trudnym dzieciństwie i drodze do sławy członków zespołu, ale przedstawił historię grupy w szerszym kontekście punkowej sceny muzycznej w Stanach Zjednoczonych.

Liczba stron: 330

Okładka: twarda

Polecane

Share This