Polska trasa Wishbone Ash


2011.02.21

opublikował:

Polska trasa Wishbone Ash

Już w najbliższy czwartek 24 lutego 2011 we wrocławskim Klubie Kultowa rozpocznie się polska trasa legendy brytyjskiego hard rocka – formacja WISHBONE ASH zagra w naszym kraju w ramach „Reason To Believe” Tour 2011. Zespół wraca do koncertowania po przerwie, jaką zrobił na przygotowanie materiału na nowy album. Wszystko wskazuje więc na to, że na koncertach usłyszymy kilka premierowych kompozycji.

W ramach polskiej trasy Wishbone Ash zagrają w następujących miejscach:

24.02 – Wrocław – Kultowa

25.02 – Kraków – Kwadrat

26.02 – Warszawa – Proxima

27.02 – Gdańsk – Parlament

28.02 – Toruń – Od Nowa

1.03 – Zielona Góra – Kawon

Formacja Wishbone Ash występuje aktualnie w składzie: Andy Powell – gitara, Mudy Manninen – gitara, Bob Skeat – bass, Joe Crabtree – perkusja. Mimo wieloletniego stażu na muzycznej scenie artyści corocznie dają około 200 koncertów zarażając kolejna pokolenia fanów swoimi energetycznymi dźwiękami. Wishbone Ash charakteryzuje podwójne brzmienie gitar, dzięki któremu stali się inspiracją dla takich zespołów jak Thin Lizzy czy Iron Maiden.

Wishbone Ash to jedna z najważniejszych i najciekawszych legendarnych grup rockowych z Wielkiej Brytanii, która zajęła trwałe miejsce w panteonie gwiazd rocka za sprawą albumów „Wishbone Ash” (1970), „Pilgrimage” (1971), „Argus” (1972), „There’s The Rub” (1974) czy fenomenalnej koncertówki „Live Dates” (1973). Była jedną z pierwszych formacji, która w pełni odkryła i wykorzystała w muzyce rockowej patent dwóch gitar prowadzących, stając się innowatorem w dziedzinie tworzenia harmonii w kreowanym przez siebie nurcie.

Oryginalny duet gitarzystów Wishbone Ash w osobach Andy’ego Powella i Teda Turnera okrzyknięto w 1989 roku mianem najlepszego duetu w historii muzyki rockowej (Traffic Magazine). Muzycy dostali się również do ścisłej dwudziestki najlepszych gitarzystów wszech czasów w notowaniu pisma „Rolling Stone”. W 1972 roku prestiżowy „Melody Maker” określił Powella i Turnera mianem najbardzioej intrygującego duetu od czasu The Yardbirds z Jeffem Beckiem i Jiimy Page’em w składzie.

Ted Turner opuścił zespół dwa lata później, a jego miejsce zajął wówczas inny znakomity muzyk – Laurie Wisefield. Już z nim w składzie grupa nagrała szereg kolejnych mniej lub bardziej intrygujących albumów, kontynuując dobrą passę studyjną i koncertową aż do lat osiemdziesiątych. Po odejściu Wisefielda w 1985 roku oryginalny skład Wishbone Ash reaktywował się na okres czterech lat 1987 -1990. W tym czasie ukazały się mniej popularne płyty “Nouveau Calls”, “Here to Hear” i “Strange Affair”.

Od lat dziewięćdziesiątych Andy Powell kontynuuje działalność pod szyldem Wishbone Ash koncertując i nagrywając przy współudziale różnych instrumentalistów.

Polecane

Share This