Polska zdominowana przez rap. Zobaczcie zestawienie najpopularniejszych artystów na Spotify


2020.08.02

opublikował:

Polska zdominowana przez rap. Zobaczcie zestawienie najpopularniejszych artystów na Spotify

fot. P. Tarasewicz

Kiedy patrzymy na zestawienia Airplays, zbierające najczęściej grane utwory w rozgłośniach radiowych, a potem zestawiamy je z Olisem, wychodzą z tego dwa zupełnie inne muzyczne światy. Artystów granych w rozgłośniach próżno szukać na liście płytowych bestsellerów i odwrotnie. Z notowaniami sprzedaży znacznie bardziej pokrywa się ranking najchętniej słuchanych polskich artystów w serwisach streamingowych.

Serwis PopRunTheWorld.pl drugi raz w ostatnich miesiącach zaprezentował rankingi artystów osiągających najlepsze wyniki w Spotify. Poniżej znajdziecie zestawienie obejmujące liczbę słuchaczy w ciągu ostatnich czterech tygodni (kolumna oznaczona *), liczbę obserwujących, zasięg krajowy (kolumna oznaczona **oraz całkowitą liczbę odtworzeń z uwzględnieniem featuringów (kolumna oznaczona ***).

Sprawdź też: Szef Spotify w kuriozalny sposób broni stawek wypłacanych artystom za odtworzenia

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że Quebonafide jest obecnie najpopularniejszym artystą w Spotify w Polsce. Raper dobija do 1,5 mln w ostatnim miesiącu (zestawienie sporządzone 1 sierpnia podaje liczbę 1 480 734, ale dziś jest już o 2,5 tysiąca więcej – łącznie 1,483 007). Na drugiej pozycji plasuje się Taco Heminway (1 399 573 słuchaczy), a na trzecim Tymek (1 257 143 słuchaczy). Współpraca z najpopularniejszymi raperami w Polsce przekłada się na imponujący wynik Lanka – 1 167 158 słuchaczy daje mu czwartą pozycję.

Warto odnotować, że aż siedem czołowych pozycji na liście zajmują artyści, którzy w ubiegłym miesiącu dotarli do ponad miliona słuchaczy (obok wymienionej czwórki są to Mr. Polska, Malik Montana i Mata). Poniżej znajdziecie zestawienie przygotowane przez serwis PopRunTheWorld.pl.

 

źródło grafiki: popruntheworld.pl

Polecane

Share This