Polski Facebook pełen absolwentów i pracowników Wyższej Szkoły Robienia Hałasu

Hakerzy opublikowali dane ponad 2,5 miliona polskich użytkowników Facebooka.


2021.04.04

opublikował:

Polski Facebook pełen absolwentów i pracowników Wyższej Szkoły Robienia Hałasu

foto: mat. pras.

Nawet jeżeli Słoń i Shellerini nie nagrają już niczego jako WSRH (a zakładamy, że nagrają), to i tak na stałe zapisali w historii nie tylko polskiego rapu, ale i edukacji. Facebook pełen jest absolwentów i pracowników Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, co potwierdza wyciek danych jego użytkowników. Na jednym z licznych forów hakerskich pojawiły się dziś dane ponad 530 mln użytkowników serwisu Marka Zuckerberga. 2,6 mln to Polacy.

Czego dowiadujemy się z wycieku? Niebezpiecznik.pl wskazuje najpopularniejsze imiona i nazwiska spośród tych 2,6 mln osób, miejscowości, w których mieszkają, a także miejsca ich pracy. Ta ostatnia statystyka jest ciekawa ze względu na obecność tam wspomnianego WSRH. 1095 pracowników nietypowej uczelni plasuje tę jednostkę na siódmej pozycji zestawienia. Wyżej znalazły się m.in. YouTube, Wojsko Polskie, Poczta Polska oraz obowiązkowo Szlachta Nie Pracuje.

Z opublikowanymi dziś danymi możecie się zapoznać w serwisie Niebezpiecznik. Tam też znajdziecie instrukcję pozwalającą sprawdzić, czy jesteście wśród użytkowników, których dane wyciekły.

Sprawdź także: Słoń zmuszony do zamknięcia swojego pubu: „Poszliśmy z torbami”

Wracając do WSRH – wkrótce powinniśmy usłyszeć premierowy materiał Shelleriniego. Raper pracuje nad następcą znakomitego „Alma Mater” z 2019. Pod koniec ubiegłego dostaliśmy natomiast solowy krążek Słonia zatytułowany „Redrum”. Po jego premierze artysta odwiedził naszą redakcję, by spotkać się z Marcinem Flintem.

Polecane

Share This