Polski hip-hop doczeka się swoich nagród?


2018.11.13

opublikował:

Polski hip-hop doczeka się swoich nagród?

fot. P. Tarasewicz

Dzisiaj rano pojawiły się informacje, że w polskiej branży muzycznej pojawią się nowe nagrody. Wyróżnieni mają zostać artyści hip-hopowi, którzy w końcu doczekają się nagród z prawdziwego zdarzenia – z należytą oprawą i rozmachem.

Szykują się nagrody polskiego środowiska hip-hopowego. Odpowiednik Fryderyków. Trzymam kciuki za powodzenie idei i imprezy – napisał jeden z dziennikarzy muzycznych, dając do zrozumienia, że coś jest na rzeczy.

Postanowiliśmy sprawdzić w kilku miejscach, czy coś takiego może wkrótce się wydarzyć. Z naszych ustaleń wynika, że wyróżnienia dla artystów hip-hopowych rzeczywiście mogą zostać niedługo przyznane.

Za całością najprawdopodobniej stoi płocka agencja organizująca Polish Hip-Hop Festival. O szczegóły zapytaliśmy się dyrektora artystycznego i rzecznika prasowego płockiego festiwalu – Dawida Bartkowskiego.

Teraz, w listopadzie, mogę odpowiedzieć dyplomatycznie – nie zaprzeczam, nie potwierdzam. Zdradzę tylko, że w 2019 roku planujemy zrobić festiwal z jeszcze większym rozmachem, jednak na tym etapie nie mogę mówić o dodatkowych atrakcjach – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Dawid Bartkowski. – Nie ukrywam jednak, że polska branża na pewno by na tym zyskała.

Nie wiadomo, kiedy i gdzie miałaby się odbyć ceremonia wręczenia statuetek.

Polecane

Share This