Polski raper zatrzymany przez policję z podejrzeniem „posiadania znacznej ilości narkotyków”


2020.04.10

opublikował:

Polski raper zatrzymany przez policję z podejrzeniem „posiadania znacznej ilości narkotyków”

fot. pl.freeimages.com

Funkcjonariusze policji z Mokotowa zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym Jarosława K., 36-letniego rapera, członka grupy Pewna Pozycja. – 36-letni mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, które czasami przechowuje u swojego kolegi na warszawskim Śródmieściu – wyjaśnia w rozmowie z PAP aspirant sztabowy Robert Koniuszy.

– Policjanci wiedzieli, że 36-letni mężczyzna w dniu zatrzymania będzie chciał przewieźć spore ilości kokainy i marihuany właśnie do swojego 30-letniego znajomego. Najpierw jednak postanowił odwiedzić matkę mieszkającą również w okolicach Centrum. Pod ten adres srebrnym dodgem caravanem podjechał 48-letni mężczyzna. Obserwowany 36-latek usiadł na tylnym siedzeniu auta i razem pojechali ulicami warszawskiego Mokotowa w kierunku Ursynowa. Będąc na jednym z tamtejszych osiedli zatrzymali się na chwilę, a następnie ruszyli w drogę powrotną w kierunku Śródmieścia. Po drodze zostali zatrzymali do kontroli przez policjantów – wyjaśnia funkcjonariusz.

Podczas zatrzymania w plecaku Jarosława K. policjanci znaleźli ok. 100 g kokainy oraz ok. kilograma marihuany. Raper oraz jego 48-letni towarzysz trafili do aresztu.

Rzecznik mokotowskiej policji podał, że podczas zatrzymania w plecaku Jarosława K. funkcjonariusze znaleźli torbę foliową z kokainą o wadze około 100 gramów oraz hermetycznie zamkniętą torbę wypełnioną kilogramem marihuany. Obaj mężczyźni (36- i 48-letni) zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu – podał asp. szt. Koniuszy. Po zatrzymaniu Jarosława K. policja udała się do jego mieszkania 30-latka ze Środmieścia, u którego raper miał przechowywać narkotyki. W trakcie przeszukania znaleziono i zabezpieczono ok. około pół kilograma amfetaminy, ok. pół kilograma marihuany, około 400 gramów haszyszu i prawie 2000 tabletek MDMA. 30-latek także trafił do aresztu.

Jarosławowi K. może grozić nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.

Polecane

Share This