Polski trailer nowego dokumentu poświęconego Notoriousowi B.I.G. już w sieci. Znamy datę premiery


2021.02.16

opublikował:

Polski trailer nowego dokumentu poświęconego Notoriousowi B.I.G. już w sieci. Znamy datę premiery

Dobre wieści dla fanów klasycznego rapu. Już 1 marca na platformie Netflix pojawi się nowy dokument poświęcony Notoriousowi B.I.G.. Jego producentem jest doskonale znający Notoriousa Sean Combs, czyli Diddy. W prace nad filmem zaangażowała się także matka nieodżałowanej ikony rapu – Violetta Wallace. Prace nad filmem ruszyły w 2017 roku. Pierwotnie komunikowano, że jego tytuł będzie brzmiał „One More Chance”, ale finalnie produkcja trafi do sieci jako „Biggie: I Got a Story to Tell”. Netflix udostępnił już zwiastun z polskimi napisami.

Biggie Smalls do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach rapu. Muzyk został zastrzelony 9 marca 1997 roku, kiedy wracał z imprezy promującej swój album o wymownym tytule „Life After Death”. Wydawnictwo trafiło na rynek 25 marca tego samego roku, zaledwie kilkanaście dni po śmierci Notoriousa. Sprawa śmierci rapera do dziś nie została rozwiązana. Jedną z najczęściej powtarzanych hipotez jest ta mówiąca o zemście za zastrzelenie Tupaca Shakura.

Sprawdź także: Poznaliśmy rapowe albumu zgłoszone do Fryderyków 2021

Swizz Beatz, inicjator cyklu Versuz, który zyskał w dobie pandemii ogromną popularność, wyznał, że marzy mu się internetowa bitwa pomiędzy Tupakiem i Notoriousem. Producent przyznał, że cały czas zastanawia się, jak zorganizować takie wydarzenie i że ma już kilka pomysłów. Timbaland, z którym Swizz Beatz powołał do życia Versuz, aprobuje ten pomysł, przyznając jednocześnie, że w ramach cyklu widziałby także inną „rywalizację hologramów” – Prince’a i Michaela Jacksona.

Korona Notoriousa B.I.G. sprzedana na aukcji

Jeden z najsłynniejszych artefaktów w historii hip-hopu, plastikowa korona Notoriousa B.I.G., ma nowego właściciela. Przedmiot został w tym tygodniu sprzedany na aukcji, przynosząc 594 750 dolarów. Na pierwszej aukcji hip-hopowych pamiątek przeprowadzonej przez dom Sotheby’s znalazły się ponadto m.in. plastikowe okulary Slick Ricka, listy miłosne Tupaca z liceum, zestaw perkusyjny Questlove’a czy koncertowy plakat Beastie Boys z trasy promującej „Licensed to Ill”.

Notorious kupił koronę za 6 dolarów. Raper miał ją na sobie na ostatniej sesji zdjęciowej niedługo przed tym jak zastrzelono go w marcu 1997 roku. Nabywcą korony został… fotograf, który jest autorem sesji sprzed 23 lat. Historia zatoczyła koło.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This