„Polskie gówno” Tymona Tymańskiego


2010.01.03

opublikował:

„Polskie gówno” Tymona Tymańskiego

Tymon Tymański realizuje właśnie film pt. „Polskie gówno”, który w zamierzeniu ma być ostrą krytyką cały polski show-biznes. Tymański zna go od podszewki, nie dość, że sam jest jego częścią jako artysta i jako wydawca (sam prowadzi wytwórnię Biodro Records) to jeszcze z powodzeniem funkcjonuje jako dziennikarz i bloger. O samym filmie media donoszą, iż szczególnie mocno ma uderzyć w popularnych ostatnio wykonawców, takich jak: Doda, Feel, Agnieszka Chylińska czy zespół Kombii, czemu sam Tymański zaprzecza.

W niedawnym wywiadzie dla tygodnika Newsweek tak opowiada o przygotowywanym filmie:

„Polskie gówno” ma symbolizować nasze nasze narodowe nieudacznictwo. Ma opowiadać o dziurawych drogach i budżetach, nieudacznych renowacjach i reformach, o ściemie i tumiwisizmie – tłumaczy. A tu czytam, że w filmie naśmiewam się z polskich artystów, których muzyką gardzę.

Ty nie kpisz? Z Kombii, Dody, Feela? A kto w twoim filmie śpiewa hit zatytułowany „Nie mam mózgu, bo mi się nie opłaca”?

No tak… To piosenka zespołu Zombie, trawestacji Kombii – grupy, która mnie drażni od kołyski. Naśmiewam się z nich, owszem – ale nie gardzę niczyją muzyką! Gdyby nie Kombii z przebojami pokroju „Inwazja śmierci z Plutona” czy „Black & White”, gdyby nie Doda ze swym poszanowania godnym wokalem oraz jeszcze bardziej poszanowania godnym biustem, gdyby nie nieco zapóźniona gwiazda polskiego grunge`u Feel czy nowa gwiazdka dance Agnieszka Chylińska, polska scena muzyczna byłaby nudna!

Polecane

Share This