Polskie Radio stawia Wojciecha Manna przed komisją etyki


2019.06.07

opublikował:

Polskie Radio stawia Wojciecha Manna przed komisją etyki

fot. mat. pras.

Komisja etyki Polskiego Radia zbada, czy Wojciech Mann nie naruszył jej zasad, zapowiadając we wtorek w Trójce piosenkę „Neanderthal Man” grupy Hotlegs.

Wygrzebałem z głębi archiwów piosenkę zdecydowanie o postaci historycznej. Zresztą trudno mówić o jednej postaci, zaraz wszystko się wyjaśni. I wybrałem zadowolony z tego, że mam taki nietypowy pomysł. Potem się jednak zaniepokoiłem, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który, przebrany za dżentelmena, potraktował próbującą go przywitać panią tak, jak widzieliśmy – cytuje Wojciecha Manna „Gazeta Wyborcza”.

Dziennikarz i prezenter swoją wypowiedzią nawiązał do sytuacji sprzed kilku dni, kiedy to w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki zignorował prezydent miasta, która próbowała zaprosić go do rozmów przy otwartym stole. Otoczony ochroną premier nie odezwał się słowem do Aleksandry Dulkiewicz, przechodząc obok niej obojętnie.

Polskie Radio opublikowało oświadczenie, w którym odnosi się do sytuacji z wtorku.

W związku z wypowiedzią redaktora Wojciecha Manna 4 czerwca 2019 r. w audycji ‚W tonacji Trójki’ na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, która wzbudziła kontrowersje wśród wielu słuchaczy, Zarząd Polskiego Radia skierował tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia, która oceni, czy narusza ona standardy etyczne obowiązujące w Polskim Radiu – czytamy w komunikacie.

Polecane