Polskie zespoły na FreeFormFestival


2011.09.28

opublikował:

Polskie zespoły na FreeFormFestival

D4D

D4D powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie 6 świetnych wydawnictw muzycznych i multimedialnych. Zespół zagrał ponad 250 wspaniale przyjętych koncertów na terenie całej Europy, zagrał na większości liczących się festiwalach w Polsce. Zespół zdobywał nagrody i był nominowany w wielu kategoriach przez takie magazyny jak Aktivist (Nocne Marki 2006 – Zespół Roku), Gazeta Wyborcza, Elle, Pulp, Yach Film Fest, Fryderyki 2011. D4D został wybrany na szturmową kapelę promującą  kompilację polskiej sceny muzycznej Play: Shortcut To Polish Music 2008, przygotowanej do promocji za granicą. W 2009 r. grupa  podpisała kontrakt z wytwórnią Mystic, dystrybuującą już wcześniej płytę Grey Album. W skład zespołu wchodzą obecnie: Michał Skrok-wokal, gitara, samplery, Krystian Wołowski-wokal, klawisze, gitara basowa, Jacek Frąś-perkusja, sampler, Tomek Ziętek-klawisze, wokal. Od 2010, wraz ze zmianą składu zespół zmienił nazwę na D4D (wcześniej Dick4Dick) i skierował swoją twórczość w stronę elektroniki i klubowego, tanecznego grania.

Rebeka

Ten rewelacyjny duet tylko w tym roku dostał zaproszenie na festiwal The Great Escape w Brighton, Selector Festival w Krakowie oraz Open’er Festival w Gdyni. W maju 2011, net label Brennnessel wydał ich pierwszy singiel Fail, który po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami. Jeszcze przed wydaniem pierwszego singla zdołali zaskarbić sobie zainteresowanie publiczności, a to wszystko za sprawą legendarnych demówek i koncertowej ekspresji. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

Rebeka początkowo istniała jako solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowości okazała się strzałem w dziesiątkę.

FreeFormFestival 2011

Soho Factory


14 – 15 października 2011Ceny biletów jednodniowych:

110 zł – do dnia festiwalu

130 zł – w dniu festiwaluCeny karnetów dwudniowych:

160 zł – do 30 września

180 zł – od 1 października

Polecane

Share This