Polskie Znaki w kolejnej odsłonie. Śpiewa Radek Łukasiewicz


2022.03.19

opublikował:

Polskie Znaki w kolejnej odsłonie. Śpiewa Radek Łukasiewicz

Album “Rzeczy ostatnie” to niezwykle ważny projekt realizowany przez Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego (Kult) oraz Janusza Zdunka (Kult). Zespół Polskie znaki postanowił zmierzyć się z tematem przemijania, śmierci i żałoby. Do projektu zaprosili znane postacie polskiej sceny muzycznej. Do tej pory zaprezentowali utwory; “Niech monarchowie” z Vito Bambino, “Przyjdzie Panie zaginąć” z sanah, “O jak fałszywe wszystko” z Matyldą Damięcką oraz “Żegnam cię mój świecie wesoły” nagrane wraz z Michałem Szpakiem.

Właśnie ukazał się kolejny singiel z albumu “Już idę do grobu”, gdzie głosu udziela Radek Łukasiewicz.

“Wizja przejścia na drugą stronę wcale nie musi być smutna, mroczna i dramatyczna. Wyobrażam ją sobie jako lekko psychodeliczną podróż przez kolorowe zaświaty z miękkim lądowaniem gdzieś po drugiej stronie. Śmierć jako część życia, może być jego teledyskową wersją, skrótem, teaserem. Tej wizji się trzymajmy” – mówi Radek Łukasiewicz, który śpiewa w utworze.

Wraz z utworem “Niech monarchowie” zespół rozpoczął przedsprzedaż albumu. Wersja preorderowa wzbogacona jest o wyjątkową grafikę autorstwa Matyldy Damięckiej @thegirlwhofellonearth

Album ukaże się 25 marca nakładem Agora Muzyka.

Tracklista:

Mazurek
O jak fałszywe wszystko feat. Matylda Damięcka
Cokolwiek w świecie feat. Bart Sosnowski
Przyjdzie Panie zaginąć feat. Sanah
Oh Angel feat. M.L.
Jest drabina do nieba feat. Małgorzata Sobczyk
Niech monarchowie feat. Vito Bambino
Już idę do grobu feat. Radek Łukasiewicz
Żegnam Cię mój świecie wesoły feat. Michał Szpak
Anielski orszak feat. Matylda Damięcka

Polecane

Share This