Pomagamy zrozumieć hip-hop – asthma w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

Dziś na tapecie m.in. Szczyl, Mata, OIO i oczywiście "Manifest" naszego gościa.


2023.03.24

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – asthma w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

grafika: CGM.pl

Jaki jest rap lat 2012-2021? Niemożliwy do generalizowania. Inny niż wcześniej i to pod każdym względem – tempa, rytmu, wokali, treści, założeń, mentalności artystów, podejścia mediów. I dlatego fascynujący. W trzecim sezonie Marcin Flint z Kajetanem Szewczykiem oraz gośćmi zajmą się płytami tych, którzy znaleźli inspiracje gdzie indziej, niż dotychczas, zdobyli się na emocjonalny ekshibicjonizm bez precedensu, wzbogacili rap o modulowany śpiew oraz krzyk, posłali go w mrok i na parkiet, często zresztą jednocześnie. Taco Hemingway, Quebonafide, PRO8L3M, Bedoes, Szpaku i Mata. Sokół, Tede, Borixon, O.S.T.R., Ten Typ Mes i Paluch. Młodzi milionerzy namaszczeni na głosy generacji kontra weterani zmuszeni do zbudowania się na na nowo, a pomiędzy nimi szukające sobie miejsca, pomostowe pokolenie spóźnionych debiutów. Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikami!

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Dziś na tapecie wydarzenia z 2021 r. Mata wraca, a kraj podsłuchuje „Młodego Matczaka”, współodczuwając ciężar tej sławy. Young Igi, Oki i Otsochodzi w sukcesie zdążyli się rozsmakować, ich „OIO” służy zabawie muzyką oraz konwencją. Na branżowe nagrody liczyć może debiutujący „Polską Florydą” Szczyl i Barto Katt, autor ekstremalnie różnorodnego „Yuppie”.To ta nowa jakość, alternatywny sznyt bez ucieczki poza główny nurt. O buncie przypomina asthma, współautor płyty „Manifest” i gość odcinka.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na stronie Audioteki. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

Wszystkie odcinki „Od Kimona do Maty” znajdziecie w Audiotece. Jednocześnie na Spotify jest dostępny cały pierwszy sezon.

 

Polecane

Share This