Pomagamy zrozumieć hip-hop – Kuba Stemplowski w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”


2023.02.24

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Kuba Stemplowski w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

grafika: CGM.pl

Jaki jest rap lat 2012-2021? Niemożliwy do generalizowania. Inny niż wcześniej i to pod każdym względem – tempa, rytmu, wokali, treści, założeń, mentalności artystów, podejścia mediów. I dlatego fascynujący. W trzecim sezonie Marcin Flint z Kajetanem Szewczykiem oraz gośćmi zajmą się płytami tych, którzy znaleźli inspiracje gdzie indziej, niż dotychczas, zdobyli się na emocjonalny ekshibicjonizm bez precedensu, wzbogacili rap o modulowany śpiew oraz krzyk, posłali go w mrok i na parkiet, często zresztą jednocześnie. Taco Hemingway, Quebonafide, PRO8L3M, Bedoes, Szpaku i Mata. Sokół, Tede, Borixon, O.S.T.R., Ten Typ Mes i Paluch. Młodzi milionerzy namaszczeni na głosy generacji kontra weterani zmuszeni do zbudowania się na na nowo, a pomiędzy nimi szukające sobie miejsca, pomostowe pokolenie spóźnionych debiutów. Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikami!

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Dziś cofamy się do 2017 r. Co powiecie na rewolucję? Bez precedensu jest zarówno nagrywana na pięciu kontynentach „Egzotyka” Quebonafide, jak też uwidocznione na „Antihype” przeobrażenie Sariusa. Nowe są język oraz podejście na „Narkopopie” Kaza Bałagane. Odmienny jest zimny, ospały styl Guziora na „Evil twin”. Światło na te zmiany rzuca Kuba Stemplowski, współautor książkowego wywiadu-rzeki z Que oraz menadżer m.in. Sariusa i Kaza.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na stronie Audioteki. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

Wszystkie odcinki „Od Kimona do Maty” znajdziecie w Audiotece. Jednocześnie na Spotify jest dostępny cały pierwszy sezon.

 

Polecane

Share This