„Pomyślałem: chyba powinienem to zmienić” – Taco Hemingway udzielił wywiadu New York Timesowi


2020.10.30

opublikował:

„Pomyślałem: chyba powinienem to zmienić” – Taco Hemingway udzielił wywiadu New York Timesowi

fot. Piotr Tarasewicz

Taco Hemingway ponownie dostrzeżony przez prestiżowe zagraniczne media. Na początku poprzedniego roku tekst o raperze pojawił się na głównej stronie NME, teraz jego popularność sięgnęła znacznie dalej – artykuł poświęcony polskiemu raperowi opublikowano na łamach serwisu internetowego New York Timesa.

Taco Hemingway stał się jednym z największych raperów w swoim kraju dzięki utworom o imprezowaniu. Latem tego roku jego zainteresowania zmieniły kierunek, podobnie jak zainteresowanie, które otrzymał – pisze w leadzie swojego tekstu Alex Marshall.

Sprawdź też: Taco Hemingway na stronie głównej NME

Dziennikarz spotkał się z Taco Hemingwayem w Londynie. Raper wyjaśnił, że zgodził się na wywiad tylko dlatego, że gdyby odmówił New York Timesowi, rodzice nie wybaczyliby mu tego. Artysta przyznał, że kiedy po publikacji „Polskiego tanga” stał się celem ataków prawicowych dziennikarzy, poczuł, że „wplątał się w politykę” i że „to nie było przyjemne uczucie”.

Dotychczas albo robiłem albumy o imprezowaniu, albo o tym, że mam dość imprezowania i chcę odzyskać swoje stare życie. Pomyślałem: „Chyba powinienem to zmienić” – mówił o idei przyświecającej mu w pracy nad tegorocznymi krążkami „Jarmark” i „Europa” Taco. Artysta przyznał, że do zmiany kierunku zainspirowała go sytuacja polityczna i nastroje społeczne w Polsce.

Tekst poświęcony polskiemu raperowi znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This