PONO feat. SOKÓŁ …to właśnie prawdziwa wolność człowieka


2009.11.27

opublikował:

PONO feat. SOKÓŁ …to właśnie prawdziwa wolność człowieka

Na krajowym rynku muzycznym szykuje się rewolucja, ponieważ płyta będzie w całości do pobrania za darmo, w formacie MP3. Wydawcą płyty jest 3label.

 

Szczegóły już wkrótce!

Pono (Zipera, ZIP Skład)i Sokół (WWO, ZIP Skład) zaczynali w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pojawiali się jako TPWC na płytach DJ Volta i różnych składankach. Zaczynali undergroundowo, nagrywając kawałki w sklepie muzycznym Indigo. Szybko zostali zauważeni i już chwilę po nagraniu pierwszych kawałków zagrali support przed RUN DMC. W 2006 roku Sokół zaczął nagrywać pierwszy materiał solowy, jednak po wielu spotkaniach zapadła decyzja, że Pono dogra się do kawałków Sokoła. Tak powstała płyta Sokół feat. Pono zatytułowana „Teraz pieniądz w cenie”.

Największą niespodzianką na płycie był utwór „W aucie” wyprodukowany przez Roberta M. nagrany z udziałem legendarnego Franka Kimono. Pierwszy album – bardziej nowoczesny, inny od dotychczasowych nagrań raperów – ukazał się w 2007 roku i osiągnął on statut złotej płyty. Druga płyta już spokojniejsza oraz bardziej klasyczna ukazała się w 2008 roku, na której gościnnie wystąpiła min. Kapela Czerniakowska.

Nadszedł czas na 3 część. Tym razem Pono zaprosił Sokoła do współpracy, co zaowocowało projektem Pono feat. Sokół pt: „To prawdziwa wolność człowieka”.

Tytuł płyty oddaje w pełni nową formułę dotarcia do słuchacza i niesie z sobą głęboki przekaz.

Nową postacią na scenie hip-hopowej jest producent płyty Piotr Skotnicki (Skuter). Jest on bardziej znany w środowisku jazzowym i klubowym, co w połączeniu z hip – hopem stworzyło niepowtarzalny klimat płyty .

Nie tylko forma dotarcia do słuchacza jest czymś nowym. Nowatorski projekt okładki w 3D według autorskiego pomysłu Krzysztofa Gajewskiego i Macieja Szali to dodatkowy walor albumu, który pomimo ukazania się za darmo w internecie w formacie MP3, dostępny będzie także w sprzedaży tradycyjnej na CD.

Część dochodu z płyty Pono feat. Sokół zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Na płycie pojawiają się tacy goście jak: Zipera ,Fundacja nr 1, WWO, Hanna Banaszak, O.S.T.R., MadMajk, muzycy: Paweł Bomert – bas, Wojciech Pilichowski – bas, Mirek Wiśniewski – bas, Robert Kubiszyn – bas, Michał Dąbrówka – perkusja, Paweł Radziszewski – gitara elektryczna, Bartek Halber – gitara akustyczna,  Artur Włodkowski – saksofony, Jarosław Ważny – puzony, O.S.T.R – skrzypce elektryczne, DJ Deszczu Strugi, oraz dzieci z chóru zza okna.

TPWC > DYSKOGRAFIA

===================================================================================

Produkcje:


• TERAZ PIENIĄDZ W CENIE – Sokół feat. Pono (album) (2007) 


• TY PRZECIEŻ WIESZ CO – Sokół feat. Pono (album)(2008)

• TO PRAWDZIWA WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA – Pono feat. Sokół (album)(2009)

Polecane

Share This