Pop-jazzowa uczta z Basią


2018.10.28

opublikował:

Pop-jazzowa uczta z Basią

foto: mat. pras.

Już tylko niecałe trzy tygodnie pozostały do długo wyczekiwanych występów Basi Trzetrzelewskiej w warszawskim klubie Stodoła i w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Są jeszcze w sprzedaży bilety na koncerty zaplanowane na 14 i 15 listopada.

Basia jest jedyną polską wokalistką, której płyty były wysoko notowane na liście amerykańskiego „Billboardu”. Jej sława sięga kilku kontynentów, a trwające od września tournée obejmuje m.in. Stany Zjednoczone, Japonię oraz Chiny.

Pochodząca z Jaworzna artystka rzadko występuje w Polsce, dlatego nie wolno przegapić jej listopadowych koncertów, zapowiadających się na prawdziwą muzyczną ucztę z pogranicza popu, jazzu i muzyki latino. Basi na scenie będą towarzyszyć znakomici muzycy: Danny White (klawisze), Giorgio Serci (gitara), Andres Lafone (bas), Ian Kirkham (saksofon/klawisze) i Marc Parnell (perkusja).

Wokalistka przyjedzie do Polski promować najnowszy, wydany w maju album „Butterflies”. Niedawno ukazał się drugi singiel promujący tę płytę, z utworem „Bubble”.

„Czasem czuję się tak świetnie, że wystarczy trochę słońca i nic nie jest w stanie mnie dotknąć. Wtedy powstają takie utwory jak ‘Bubble’. Nie udaję w nim i nie kłamię – słońce dodaje mi bardzo dużo energii i cierpię, kiedy go nie ma. Nie musi być ciepło, chodzi o światło” – mówiła wokalistka w wywiadzie dla „Gazety Magnetofonowej”.

Niezależnie od aury za oknem, warto skorzystać ze słonecznej energii, jaka towarzyszy koncertom Basi Trzetrzelewskiej. Oprócz utworów z nowej płyty z pewnością usłyszymy największe hity wokalistki, takie jak „Crusing For Bruising”, czy „Time And Tide”, które na przełomie lat 80. i 90. uczyniły z niej gwiazdę globalnego formatu.

Są jeszcze w sprzedaży bilety na oba koncerty, warto jednak się pospieszyć z ich zakupem, bowiem ich pula kurczy się w szybkim tempie.

Organizatorami koncertów Basi są Barracuda Music i DM Agency – agencje mające na koncie m.in. majowy występ Bryana Adamsa na Torwarze oraz niezapomniany koncert The Rolling Stones na PGE Narodowym.

Polecane


Share This