Popek i Matheo nagrali kawałek z ukraińskim Kozak System


2022.03.15

opublikował:

Popek i Matheo nagrali kawałek z ukraińskim Kozak System

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Na początku marca informowaliśmy o tym, że Iwan Łenio, wokalista ukraińskiego Kozak System wstąpił do armii i walczy z Rosjanami w swojej ojczyźnie. Jego koledzy z zespołu także aktywnie uczestniczą w działaniach wojennych. Muzycy wielokrotnie koncertowali w Polsce i nagrywali z polskimi artystami. W sieci właśnie pojawił się kawałek „Mamo”, który w 2021 roku Kozak System nagrali wspólnie z Popkiem i Matheo. Producent zdradził, że utwór leżał w jego archiwum, czekając na finalizację i teraz – po wybuchu wojny – artyści wspólnie zdecydowali go dokończyć.

Wszyscy członkowie zespołu Kozak System, w tym momencie biorą czynny udział w obronie swojego kraju. Z tego powodu wpływy z tej publikacji zostaną w całości przeznaczone na pomoc Ukrainie. Dodatkowo gorąco zachęcam do przyłączenia się do innych zbiórek, które można znaleźć np. pod linkiem https://pomagamukrainie.gov.pl – komentuje Matheo.

Uważam, że jeśli jako artysta chce się ktoś przyczynić do pomocy, to nie wystarczy wklejać linków i zachęcać ludzi, samemu nic nie robiąc, bo ludzie sami wiedzą, jak mają pomagać i co mają robić. Zachęcam więc wszystkich twórców, chcących pomagać, aby poświęcili czas na swoje rzemiosło, dedykując wpływy z niego na pomoc, bądź w formie bezpośredniej nieść pomoc, jak to zrobili przykładowo Bedoes czy Josef Bratan, za co wysyłam moje słowa uznania i szacunku – dodaje producent.

Polecane

Share This