Popek i Matheo z pierwszym singlem z nowej płyty


2018.08.31

opublikował:

Popek i Matheo z pierwszym singlem z nowej płyty

Popek i Matheo powracają. „Powrót króla” to pierwszy singiel promujący płytę „Dr Jekyll and Mr Hyde”. Za realizację klipu odpowiada Mania Studio.

Szalony muzyczny duet, jaki tworzą Popek i Matheo, kolejny raz zaskakuje słuchaczy nietuzinkowymi, poważnymi, szalonymi i imprezowymi utworami. Ukazują one dwa skrajne oblicza Popka i nawiązują do kultowej powieści „Dr Jekyll and Mr Hyde”, która stała się inspiracją dla tytułu nowej płyty.

Równocześnie z premierą singla wystartowała przedsprzedaż płyty na tej stronie.

Matheo zdradza liczbę wyprodukowanych utworów

Producent przyznał, że słuchacze mogli zapoznać się z ok. 400 stworzonymi przez niego piosenkami i 200 instrumentalami. – Jako, że zdałem sobie sprawę ostatnio, że mam już około 400 wyprodukowanych przez siebie utworów, które oficjalnie ujrzały światło dzienne + następne 200 będące muzyką instrumentalną, postanowiłem, w ramach ciekawostki dla mnie i dla Was uruchomić cykl publikacji – napisał Matheo.

Matheo wpadł na ciekawy pomysł. Producent chce przedstawić wszystkie swoje utwory w bardzo nietypowy sposób. Poprosił fanów, aby ci wymyślili kilka tematów przewodnich. Wtedy do każdego z nich, artysta dobierze kilka skomponowanych przez siebie piosenek.

Będzie polegał on na tym, że wybierając jakiś temat przewodni, udostępnię wam każdego dnia, po parę utworów odnoszących się do niego. Możecie również wpisywać swoje propozycje oznaczając je tagiem #matheohistory – dodał producent.

Gigantyczne osiągnięcie Popka i Matheo

Step Records od niedawna może pochwalić się jednym z największych osiągnięć w historii nie tylko polskiego rapu, ale i całej rodzimej branży muzycznej. Status diamentowej płyty osiągnął album “Król Albanii” Popka i Matheo, który ukazał się nakładem opolskiej wytwórni w styczniu 2016 roku.

To już drugi diament, którym wyróżniono wydawnictwo sygnowane logiem Step Records, po albumie “Królowie Życia” Gangu Albanii. Oznacza to więc, że jako jedyna wytwórnia w Polsce, Step Records posiada w swojej kolekcji dwa najwyższe odznaczenia w polskim przemyśle muzycznym. Krążek “Król Albanii” promowały takie single jak “Wodospady” czy “Różni nas wiele”.

Polecane

Share This