Popkillery 2020 już dziś wieczorem. Na scenie m.in. Liroy i Kali

Wydarzenie będzie transmitowane w sieci.


2020.09.09

opublikował:

Popkillery 2020 już dziś wieczorem. Na scenie m.in. Liroy i Kali

fot. Tomasz Karwiński

Przełożone z wiosny rozdanie nagród branży hip-hopowej odbędzie się już dziś wieczorem. W ramach Popkillerów 2020 wręczone zostaną statuetki za rok 2019 oraz całą minioną dekadę, a na scenie pojawią się wraz z livebandem Pawbeatsa m.in. Liroy i Kali. Wszystko obejrzeć będzie można w darmowej transmisji na żywo.

Druga edycja gali nagród branży hip-hopowej pierwotnie planowana była na marzec, a następnie przełożona na maj oraz na wrzesień. Gala Popkillery 2020 organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbędzie się finalnie już dziś wieczorem 9 września w warszawskim Teatrze Capitol.

Transmisję obejrzeć będzie można od godziny 18:00 na kanale PopkillerTV.

Oprócz nagród za rok 2019 przyznane zostaną też statuetki za lata za minione dziesięciolecie – wszystko w specjalnych kategoriach Album Dekady i Singiel Dekady. W trwających w marcu głosowaniach słuchacze oddali imponujące 302 436 głosów, co blisko trzykrotnie pobija finalny wynik 108 000 głosów z roku 2019, swoich faworytów wskazało również gremium, w skład którego wchodzą przedstawiciele wielu różnych mediów i różnych pokoleń dziennikarstwa muzycznego. Ceremonię oficjalnym patronatem objął ZPAV.

Sprawdź też: Poznaliśmy wszystkich nominowanych do Popkillerów

Ceremonię poprowadzą podobnie jak rok temu legenda hip-hopu, a obecnie ring announcer Federacji KSW Waldemar Kasta oraz popularna raperka AdMa. Oprawę muzyczną zapewni Pawbeats Liveband, wraz z którym na scenie pojawią się Liroy, Kali, Bisz, Te-Tris oraz Opał. Wśród wręczających statuetki znajdziemy za to takie postaci jak Hemp Gru, Jan-rapowanie, Pono i Koras, Hirek Wrona, Sławomir Pietrzak, „matka chrzestna polskiego hip-hopu” Bogna Świątkowska czy prezes ZPAV – Andrzej Puczyński.

Wydarzenie organizujemy rzecz jasna w pełnej zgodności z wytycznymi sanitarnymi i obowiązującymi regulacjami, jako priorytet stawiając bezpieczeństwo naszych gości. Z uwagi na powyższe w przeciwieństwie do ubiegłego roku nie odbędzie się też otwarte biletowane afterparty – galę obejrzycie za to za darmo w transmisji live na kanale YouTube PopkillerTV – dodają organizatorzy.

Źródło: Popkiller

Polecane