Poseł Koalicji Obywatelskiej trafił na ósme miejsce listy Billboard


2020.10.05

opublikował:

Poseł Koalicji Obywatelskiej trafił na ósme miejsce listy Billboard

Michał Gramatyka, poseł KO ze Śląska od 20 lat gra i śpiewa w zespole Perły i Łotry. Grupa wykonuje szanty. Panowie mają na swoim koncie piosenkę „My Mother Told Me„, który powstał inspirowany jedną ze skandynawskim pieśni. Na numer w sieci wpadł francuski DJ – L.B. One. Na tyle uwierzył on w utwór, że postanowił zrobić z niego elektroniczny remix. Piosenka szybko zyskała ponad 200 tysięcy odtworzeń na YouTube. Trafił też do serwisów streamingowych, gdzie radził sobie na tyle dobrze, że znalazł się na 43. miejscu HOT DANCE / ELECTRONIC SONGS Billboardu i uwaga – na ósme miejsce Billboardu, najlepiej sprzedających się w sieci numerów DANCE / ELECTRO.

– Sami nie wierzyliśmy, dopóki nie ujrzeliśmy list przebojów. W internecie ludzie zaczęli też zadawać pytania o oryginalną wersję utworu. W Spotify błyskawicznie doszliśmy do 100 tysięcy odtworzeń – powiedział poseł „Dziennikowi Zachodniemu”.

Warto wspomnieć, że francuski DJ zachował się tak jak przystało i zanim wypuścił numer do sieci, dogadał z zespołem wszystkie formalności.

Polecane

Share This